Bayburt Portalı

Arıcılara 350 Bin TL Arılı Kovan Desteği

Reklam
Arıcılara 350 Bin TL Arılı Kovan Desteği

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Bayburt il genelinde 307 arıcıya 350 bin TL arılı kovan destekleme ödemesi arıcıların banka hesaplarına aktarılmıştır.

 

Bayburt’ta arıcılığı geliştirilmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı destekleri çok önemli olup, ilgili mevzuata göre Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi (en az 30 adet fenni arılı kovanı bulunan) AKS’ye (Arı Kayıt Sistemi) kayıtlı arıcılara kovan başına 10 TL destekleme ödemesi yapılmıştır. Toplamda Bayburt genelinde 307 arıcıya 350 bin TL arılı kovan destekleme ödemesi yapılmıştır.

Arıcılık için çok elverişli bir coğrafya ve bitki örtüsüne sahip olan ilimizde arıcılığın geliştirilmesi için bakanlık desteklerinin yanında arıcılıkla ilgili mesleki eğitim kurslarımız devam etmekte olup, 2015 yılında 5 ayrı kursta 76 kişiye arıcılık eğitimi verilmiştir.

Ayrıca ORKÖY kapsamında bulunan köylerde arıcılık eğitimleri verilerek ORKÖY destekleri ile arılı kovan dağıtımları yapılmaktadır. Arıcılık eğitimi almak isteyen vatandaşlar mesleki eğitim kursları hakkında İl/İlçe Müdürlüklerinden bilgi alabilirler.

Arıcılara 350 Bin TL Arılı Kovan Desteği Arıcılara 350 Bin TL Arılı Kovan Desteği Ar c lara 350 Bin TL Ar l Kovan Destegi

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ