Bayburt Portalı

Bayram’da her şeyleri kül oldu

Bayburt’a sınır olan ve bütün alışverişlerini Bayburt’tan sağlayan Erzurum’un Aziziye ilçesi Taşpınar köyünde Yusuf Karaman ve Selim Karaman’a ait ev, merek, ahır ve bir dana kül oldu.

Bayram'da her şeyleri kül oldu Bayram’da her şeyleri kül oldu taspinar koyunde yangin 300x154Saat 15:00 civarında başlayan sebebi bilinmeyen bir kıvılcım ile tutuşan bir tandır evi, içi ot dolu dört merek, iki hayvan ahırı ve bir yeni yapılmış ev alev aldı. Yangının başlamasından yaklaşık üç saat sonra Erzurum ve Bayburt’tan gelen beş itfaiye ekibi ile Erzurum Karayollarına ait bir kepçe yangını gece saatlerine kadar kontrol altına almaya çalıştı. Yangının çevre binalara bulaşmasını engellemek için yanmakta olan binaların duvarları ateş üzerine kapatılarak saat 00:30 civarında yangın kontrol altına alındı.

Yangın, Yusuf Karaman ve Selim Karaman’a ait her şeyi kül etti. Biri yeni inşaatı tamamlanmış ev olmak üzere iki ev, iki hayvan ahırı, dört merek içinde yaklaşık 3800 balya ot ile ahır içinde bir dana kül olmaktan kurtulamadı.

Her şeylerini yitiren yangın mağdurları devletten yardım eli bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ