Bayburt Portalı

Akbulut Köyü’nün İçilecek Suyu Yok

Reklam
Akbulut Köyü’nün İçilecek Suyu Yok

 

Kış mevsiminde yetersiz kar yağışından dolayı su kaynaklarının kuruma noktasına gelmesiyle birlikte Bayburt’un bazı köylerinde içme suyu sıkıntısı çekilmeye başlandı.

Aydıntepe İlçesi Akbulut Köyünde içme suyu yetersizliğinden dolayı köylüler, komşu köylerden tankerlerle evlerine su taşıyorlar.

Su kaynaklarının yetmediğini buna bir çözüm bulunması gerektiğini belirten köylüler, “Köy işlerimiz, Ramazan ayı ve su kıtlığı… İşin içinden çıkamıyoruz. Hepimizin evinde bakıma muhtaç insanlar, hastalar, yaşlılar ve çoluk çocuğumuz var. Kendi ihtiyaçlarımızı karşılayamaz durumdayız. Yakın köylerde birçok su kaynağı boşa akarken biz su kıtlığı yaşıyoruz. Sabah saatlerinde sadece üç dört saat kadar sularımız kısık olarak akıyor. Kaplarımızı dolduruyoruz. Yıkanmak için su bulamıyoruz. Ahırdaki hayvanlarımız susuz.  Bizler çiftçiyiz, çalışıyoruz aynı zamanda oruç tutuyoruz. Komşu köylerden araçlarımızla su taşıyoruz. Hatta köyümüz aşağı mahalle yukarı mahalle olarak susuzluk yüzünden çok gergin günler geçiriyor. Bu sıkıntımız görmemezlikten gelinemez.” ifadeleriyle yıllardan beri su sıkıntısı yaşadıklarını belirterek bu sorunun giderilmesi için yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

Ayrıca köylüler, insanların Ramazan ayında birbirlerine daha çok yardımcı olmaları gerektiğini vurgulayarak, kendi durumlarının siyasi yönlere çekilmemesi gerektiğini belirterek, sadece yetkililerden kalıcı çözüm istediklerini ifade ettiler.

 

akbulut koyu bayburt Akbulut Köyü’nün İçilecek Suyu Yok akbulut koyu bayburt

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ