Bayburt Portalı

Eğlenerek Öğreniyorum, Öğrendiğimi Unutmuyorum

Reklam
Eğlenerek Öğreniyorum, Öğrendiğimi Unutmuyorum

Hayırseverler İmam-Hatip Ortaokulu, ara tatilde öğrencilerin çok beğeneceği ilgi ve motivasyonlarını artıracağı farklı bir eğitim tekniğini hayata geçirdi.

Okul merdiven basamaklarını ve koridorları öğretmenlerden gelen çeşitli bilgi ve görsellerle destekleyen okul idaresi, amaçlarının öğretim sürecini zenginleştirerek kalıcılığı artırmak ve dikkat dağınıklığının giderilmesine katkı sağlamak olarak ifade etti. Ayrıca okul misyonunun ve vizyonunun revize edildiği ilke ve değerlerinin de güncellendiği çalışma hakkında Okul müdür Ali Aktaş şunları paylaştı:

Okulumuzda öğrencilerimize verdiğimiz eğitimi, hayatlarının her alanına taşıyarak kalıcı olmasını hedefliyoruz. Merdivenlere yazdığımız Türkçe, Matematik, Fen bilimleri, Sosyal bilgiler, Güncel konular ve İngilizce dersiyle ilgili cümleler, öğrencilerimize ilginç ve dikkat çekici geliyor. Böylece öğrenmeleri daha kolaylaşıyor ve kalıcı hale geliyor.

Eğitimde formül ve sembollerin ayırt edilebilirliğini gerçekleştirmek, kavramların algılanmasını, benimsenmesini takip en karmaşık konuların başında gelir. Özellikle dil öğretiminde hedeflenen başarının gerçekleşmesi yeni teknik ve yöntemlerin uygulanabilirliğiyle orantılı olarak artar. Özellikle günlük hayatta karşılaşabileceğimiz bilgileri merdiven basamaklarına yazdıklarını anlatan Aktaş, öğrencilerimizi sınıf ve ders dışında da farklı yöntem ve tekniklerle eğitmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz her basamağı çıktıklarında gün içerisinde kullandıkları konuşma metinlerini okuyup daha güzel kavrıyor. Şu an okulumuzdaki tüm öğretmenimizle, bu çalışmanın Öğrencilerimiz üzerinde çok olumlu etki bıraktığını, hem görerek hem de eğlenerek öğretim yapıldığında kalıcılığın ve dikkatin yoğunlaştığını ve bilgilerin pekiştiğini gözlemliyoruz, dedi. Ayrıca gelecek haftalarda daha farklı etkinliklerin planlamasını yaptıklarını belirterek İmam Hatip Ortaokuluna yakışan başarıyı yakalamak için özverili bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ayrıntılı bilgi ve haber için:

http://hayirseverler.meb.k12.tr/

 

Facebook Yorumları
Oylarınızı paylaşın!


  • BUYULENMIS
  • MUTLU
  • UZGUN
  • KIZGIN
  • CANI SIKKIN
  • KORKUNC
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ