Bayburt Portalı

Kapalı Halk Pazarı’nı Nereye Yapalım?

Reklam
Kapalı Halk Pazarı’nı Nereye Yapalım?

Belediye Başkanı Mete Memiş, Pazar Esnafına Tek Tek Sordu:
“Kapalı Halk Pazarı’nı Nereye Yapalım?”

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, vatandaşların sorunlarını bizzat kendilerinden dinleme geleneğini devam ettiriyor. Başkan Memiş Bayburt’ta yıllardır sorun oluşturan Halk Pazarı yeri sıkıntısının giderilmesi ve herkesin ihtiyacına cevap verecek bir çözüm için pazar esnafı ve alış veriş yapan vatandaşlarla konuşarak bizzat kendisi anket çalışması gerçekleştirdi.

Pazar esnafını tek tek gezerek, “Kapalı Halk Pazarı’nı Nereye Yapalım?” sorusunu yönelten Belediye Başkanı Memiş, aldığı cevapları bir bir not ettirdi.

Kapalı Halk Pazarı’nı Nereye Yapalım? Kapalı Halk Pazarı’nı Nereye Yapalım? halk pazari 300x154“Pazar Yeri Sorunu Çözüme Kavuşacak”

Sorunların birinci elden çözümü için vatandaşla birebir ve yüz yüze iletişime geçmenin çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Memiş, kısa bir açıklama yaparak şunları belirtti:

“Bayburt’umuz derin bir tarihe sahip olduğu kadar derin bir şehir kültürüne sahiptir. Bu durum doğal olarak şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın beklentilerini de yüksek tutmakta. Biz de Bayburt Belediyesi olarak vatandaşımızın beklentilerini karşılamak ve hayal edilen, kadim şehir kültürü ile modern şehir yapısının buluştuğu Bayburt’u oluşturmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Tabi bunu hemşehrilerimiz ile beraber gerçekleşebileceğinin farkındayız ve sık sık halkımızla şimdi yaptığımız gibi fikir alış verişinde bulunuyoruz.”

Bayburt’a Yakışır Yeni ve Modern Bir Pazar Yeri Oluşturacağız

“Bayburt’umuzda en sık şikâyet aldığımız konulardan biriside pazar yeri konusu. Yer sıkıntısı yüzünden birçok kez yer değiştiren Halk Pazarı’nı bun böyle sabit kalacak ve kapalı olacak şekilde çözerek hem Pazar esnafımızın hem de alış veriş yapan vatandaşımızın rahat etmesini inşallah sağlayacağız. Bugün burada Pazar esnafımız ile yüz yüze yaptığımız görüşmeyle çok faydalı bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum.  Bize yeni Pazar yerinin nerede ve ne tip özelliklere sahip olması gerektiği konusunda çok faydalı fikirler beyan ettiler. İnşallah bu fikir ve önerilerden yola çıkarak bu sorunumuzu da kısa bir zamanda çözeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ