Bayburt Portalı

Türk Kızılay’ından Yangın Zedelere Yardım

Reklam
Türk Kızılay’ından Yangın Zedelere Yardım

 

Bayburt’un Alapelit  köyünde çıkan yangın nedeniyle evleri kullanılamaz hale gelen Akbal ailelerine, Türk Kızılay’ı tarafından ayni yardım yapıldı.

Vali Mükerrem Ünlüer’in talimatları doğrultusunda Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü bilgisiyle  ve Türk Kızılay Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Aksoy’un girişimleri sonucu Türk Kızılay’ı Kuzey Doğu Anadolu Bölge Afet Müdürlüğünce yatak, el havlusu, aile mutfak seti, set üstü ocaktan oluşan yardım kolileri gönderildi.

Türk Kızılay’ı Bayburt Şube Başkanı Aksoy ise Vali Ünlüer’in talimatları ile Alapelit köyünü ziyaret edeceklerini kaydederek;”Bayburt  merkeze bağlı Alapelit Köyü ( 48 km)nde 31 Mart 2014 günü sabah 08:30  da bacadan çıkan ateş sonucu oluşan yangında, Haydar,Hasan ve Paşa Akbal kardeşlere ait 3 ev yangında büyük zarar görmüştü.

Türk Kızılay’ı Bayburt Şubesi olarak buradaki yangından zarar görmüş ailelerimize hem ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi sunmak, hem de yangından zarar görmüş ailelerimize yardım malzemelerini ulaştırmak için buradayız ” diye konuştu.

Yangında evi zarar gören Hasan Akbal Türk Kızılay’ına ve yardımda bulunan Alapelit Köyü sakinlerine teşekkür ederek ,” Allah kimseyi evsiz ,yurtsuz etmesin ve bizlere de elini uzatan hem devletimize zeval vermesin hem de kötü gün dostu Türk Kızılay’ının eksikliğini hissettirmesin” dedi.

 
 FATİH MEHMED ÖZCAN
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ