Bayburt Portalı

Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor

Reklam
Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor

Bayburt Üniversitesi, Yeni Kampüs alanındaki inşaatlar hız kesmeden devam ediyor. Tamamlanan ve temeli atılan yeni binalarıyla Yeni Kampüs, öğrencilerin sosyal imkânları ve modern fiziki alt yapısı ile güçlü bir ortamda eğitim görmelerine imkân sağlayacak.

Eğitimde, araştırmada ve hizmette dünyaca tanınmış toplum üniversitelerinden ve enstitülerinden biri olmayı, öğrencilerinin öğrenimi ve kişisel gelişimi için ender fırsatlar sağlamayı, bölge ve ülke insanının hayat kalitesini geliştirme sorumluluğunda birleşmiş bir akademik topluluğun ve öğrenci merkezli araştırmanın adresi olmayı hedefleyen vizyonuyla büyüyen Bayburt Üniversitesi, Bayburt merkeze 4 kilometre uzaklıktaki Yeni Kampüs ile eğitime ve şehre yeni bir soluk kazandıracak.

Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor Yeni Kampüs Alanındaki İnşaatlar Hızla Devam Ediyor yeni kampus 4 300x200Yeni Kampüs alanına taşınan Bayburt Meslek Yüksekokulu bu yıl öğrenci alarak hizmet vermeye başladı.

Diğer yandan Türkiye’de birçok üniversiteye örnek teşkil edilecek Merkezi Araştırma Laboratuvarı ise açılış için gün sayıyor.

Lisans ve lisansüstü eğitim verecek olan Eğitim Fakültesinin yapımı tamamlanmakta iken İlahiyat Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin de temeli atıldı.

Hayırsever işadamı Mustafa Köseoğlu’nun yaptırdığı caminin kaba inşaatı da tamamlanmış bulunuyor.  İçerisinde yemekhaneler, sinema, buz pateni sahası, bowling salonu gibi sosyal donatıların olacağı yaşam merkezinin de eklenmesiyle Yeni Kampüs renkli bir görünüme kavuşacak.

Her türlü eğitim, araştırma, sosyal, kültürel ve spor alt yapısına sahip olacak Yeni Kampüs’te Fakülteler, Enstitüler, Araştırma Uygulama Merkezleri, kütüphane, yaşam merkezi, laboratuvarlar yer alacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ