Aksaray’da mahalle konakları ve sosyal tesis inşaatları sürüyor

Aksaray’da mahalle konakları ve sosyal tesis inşaatları sürüyor

ABONE OL
18.01.2021 14:29
Aksaray’da mahalle konakları ve sosyal tesis inşaatları sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim beyannemesinde yer alan mahalle konakları ve çok amaçlı sosyal tesis projesinde inşaat çalışmaları sürüyor.

AKSARAY (İGFA)- Hamidiye Alaca mahallelerinde Aksaray Belediyesi tarafından temelleri atılan şehrin ilk mahalle konağı ve çok amaçlı sosyal tesisinin inşaat çalışmalarının hızlanırken, projenin birinci katında zemin betonu atılarak betonarme direkleri dikildi.

2021 yılı içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanarak hizmete açılması hedeflenen Hamidiye Alaca Mahalle Konağı Ve Çok Amaçlı Sosyal Tesisi ile şehirde mahalle konağı kültürünün yerleşmesi hedefleniyor.

Mahaller sakinlerinin çok fonksiyonlu olarak kullanmaları için 1095 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Mahalle Konağı ve Çok Amaçlı Sosyal Tesisin içerisinde 2 adet muhtarlık ofisi yer alıyor. Proje kapsamında seçkin yayın evlerinin kitaplarının yer alacağı zengin bir kütüphane olacak. Kırım misafirhanesi olarak adlandırılan konaklama bölümünde günlük 4 misafir ağırlanabilecek.

Kırım kültürüne ait yöresel ürünlerin sergilenebileceği satış ve tanıtımının yapılabileceği 150 metrekare alana sahip bir salon yer alacak.  Aynı anda erkek-kadın 40 kişinin ibadet edebileceği mescitlerde proje kapsamında hizmete sunulacak. Düğün, nişan ve toplu organizasyonların yapılabileceği 500 metrekare alana sahip bir salon yer alacak.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, tüm çalışmaları hassasiyetle takip ettiğini belirtti.  

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.