Aksaraylı öğrenciler İSAS yarışması için başvurdu

Aksaraylı öğrenciler İSAS yarışması için başvurdu

ABONE OL
25.01.2021 12:02
Aksaraylı öğrenciler İSAS yarışması için başvurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencilerinden oluşan 9 kişilik bir ekip, TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek olan 2021 İnsansız Sualtı Sistemleri (İSAS) Yarışması için başvurdu.

AKSARAY (İGFA) – ASÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Emre Avuçlu’nun danışmanı olduğu, Mühendislik Fakültesi’nin farklı bölümlerindeki öğrencilerden oluşan E-Micro isimli takım, TEKNOFEST için başvurusunu yaptı.

TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek 2021 İnsansız Sualtı Sistemleri (İSAS) Yarışmasına yönelik tasarımlarına dair temel prensipler, projelendirme ve çizimler konusundaki hazırlıklarını tamamlayan bölüm öğrencileri, özgün yazılım ile yarışmada yer almak için başvurusunu yaptı. Eylül ayında İstanbul’da gerçekleştirecek iki kategorili yarışmaya ‘ileri’ kategorisinden başvuran ASÜ’yü Ayşe Nur Oruçcu, Ahmet Haşim Erdoğan, Ali Buğra Değirmenci, Ayet Güler, Berat İğde, Deniz Çalık, İsmail Sancar, Said Erten ve Selçuk Danışman adlı öğrenciler temsil edecek.

Roketten otonom sistemlere, yapay zekadan sualtı sistemlerine kadar 34 farklı kategoride gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2021 için değerlendirmeler Ön Tasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu, Final Raporu, Yerlilik, Özgünlük ve Yarışma Puanlaması şeklinde 6 farklı başlıkta yapılacak.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.