Ankara Büyükşehir: “Can dostlarını aç bırakmayacağız”

Ankara Büyükşehir: “Can dostlarını aç bırakmayacağız”

ABONE OL
16.01.2021 10:13
Ankara Büyükşehir: “Can dostlarını aç bırakmayacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayvan dostu çalışmaların sürdüğü Ankara’da, karlı günlerde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmalarına ağırlık verildi.

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e karla mücadeleye devam ederken, yiyecek bulmakta zorlanan yaban ve sokak hayvanlarına mama ve besin desteğini arttırdı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı 14 ekip sahada gönüllü havyanseverlerle birlikte haftalık bin 200 noktada besleme çalışması gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta güçlük çeken can dostlarımız için görev başındayız. Söz verdiğimiz gibi hiçbir canlıyı aç bırakmayacağız çünkü Başkent’te her can değerli” dedi.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, haftalık bin 200 noktada rutin besleme çalışmalarının sürdüğünü kaydederek, pandemi sürecinde restoran ve kafelerin kapanması nedeniyle sokak hayvanlarının özellikle kış aylarında gıda bulmakta daha da zorlandığına dikkat çekti. 2020 yılında sokak hayvanlarına 750 ton mama desteği sağlandığını kaydeden Aslan, Büyükşehir Belediyesi’nin havyan dernekleri ve gönüllü hayvanseverlerle de 2021 yılında yapılacak ortak çalışmaların devam edeceğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.