Ardahan’da öğrencilere tablet dağıtıldı

Ardahan’da öğrencilere tablet dağıtıldı

ABONE OL
08.01.2021 15:43
Ardahan’da öğrencilere tablet dağıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ardahan’da Uzaktan Eğitime Destek Amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen tabletlerin dağıtımı, Vali Hüseyin Öner’in katıldığı programla gerçekleştirildi.

Ardahan’da Uzaktan Eğitime Destek Amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Gönderilen Tabletlerin Dağıtımı, Vali Hüseyin Öner’in katıldığı programla gerçekleştirildi.

 

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Hüseyin Öner,“Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle bu eğitim-öğretim yılının 1. Dönemi, uzaktan eğitim yada online eğitim diye tabir ettiğimiz; öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin evlerinden bilgisayar yada tablet kullanmak suretiyle internet üzerinden erişimle takip ettikleri bir yöntemle yürütülmektedir. 15 Şubat 2021 tarihine kadar bu şekilde eğitim-öğretim devam edecek. Biz, ilimizde bu eğitim yöntemini, en yüksek bir oranda katılımla ve kesintisiz olarak yürütmek üzere hem Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamalarını, kararlarını takip etmek ve hem de il düzeyinde kurumlar arası işbirliğini sağlayarak takip etmeye çalışıyoruz. Bugün de Milli Eğitim Bakanlığımızın ilimize gönderdiği içinde birçok donanımsal özellik ve programların yüklü olduğu tabletler ile sim kartlarını, uzaktan eğitim sürecinde başarı ve ihtiyaç durumuna göre belirlenen öğrencilerimize hediye etmek üzere bir aradayız. Öğrencilerimize dağıtımını yapacağız. İnşallah bu tabletler öğrencilerimizin iyi eğitim almalarına ve başarılarına daha da katkı sağlamasına vesile olacaktır. Ben buradan başta Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve emeği geçenlere, ilimiz ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Programda daha sonra Vali Öner, Vali yardımcısı Mustafa Gürbüz ve İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut tarafından öğrenciler ve katılım sağlayamayan öğrencilerin velilerine tabletlerin dağıtımı yapıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.