ASÜ’ye iki yeni program

ASÜ’ye iki yeni program

ABONE OL
18.01.2021 15:39
ASÜ’ye iki yeni program
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Engelliler İçin Destek Programı” ve “Spor Yönetimi Programı” için YÖK’e yaptıkları başvuruların kabul edildiğini söyledi.

AKSARAY (İGFA) – Her iki alanla da özel olarak ilgilendiklerini kaydeden Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, engellilerle ilgili programın devlet üniversiteleri arasında bir ilki temsil ettiğine, sporla ilgili programın ise ihtisaslaşmayla doğrudan ilintili olduğuna dikkat çekti. 

Açılması kabul edilen programlardan ilki olan “Engelliler İçin Destek Programı”nı, YÖK’le yaptıkları görüşmelerde özel olarak istediklerini ifade eden Rektör Şahin, ASÜ’nün, engellilerin de özel olarak tercih ettiği bir üniversite olmasına dair çalışmaları samimiyetle sürdürdüklerini vurguladı. Kampüsün fiziki olarak engelsiz olduğunu vurgulayan Yusuf Şahin, programın, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulacağını amacının ise, ‘Gölge Eğitici’ olarak da bilinen, engelli bireylere refakat ve rehberlik yapacak olan teknik elemanları yetiştirmek olduğunu açıkladı.

YÖK tarafından kabul edilen bir diğer programın ise “Spor Yönetimi” olduğunu ifade eden ASÜ Rektörü, bu programın spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma ile doğrudan ilintili olduğunu belirtirken, “Amacımız, şehrimizi gerek sportif organizasyonlar gerek araç gereç üretimi gerekse ekonomik bakımdan bir çekim merkezi haline getirmek. Bu noktada iyi işler ortaya çıkmaya başladı” dedi.
 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.