Batman basınından hekimlere çağrı

Batman basınından hekimlere çağrı

ABONE OL
22.01.2021 14:16
Batman basınından hekimlere çağrı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman basını, başka illerde görev yapan Batmanlı Hekimlere “Memleketinize dönme vakti” çağrısı yaptı.

SEYİTHAN ÇETİN (SONSÖZ GAZETESİ)
Batman basını, ortak mesajla ahd-e vefa çağrısı yaptı. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadrosunun güçlendirilebilmesi için Batmanlı hekimlere “memleketine dön” çağrısı yapan Batman basını “Kültürüyle yetişip büyüdüğünüz memlekete hizmet etme sırası sizlere geldi. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygun şartlar oluştu. Ahde vefa sırası sizlere geldi” dedi.  

BÖLGENİN EN MODERN HASTANELERİNDEN BİRİ

Yeni hizmete sunulan 810 yataklı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, modern yapısı ve son teknoloji sağlık donanımıyla bölgenin en gözde sağlık yatırımlarından biri oldu. 15 Aralık 2020’de ilk hasta kabulüne başlayan Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 111 bin metre kare kapalı alan, son teknoloji tıbbi cihazlar, 170 poliklinik odası, 18 ameliyathane salonu, 130 yoğun bakım yatağı, 14 yan dal branşı ve 20’ye yakın özellikli sağlık hizmeti birimi ile her akademisyenin görev yapmak isteyeceği dev bir sağlık tesisi olarak dikkat çekiyor.  Batman’ın 3’üncü basamak sağlık hizmetini almasını sağlayan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık alanında büyük bir açığı kapattı.

TARİHİ ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ

Ortak çağrıda bulunan Batman basını “Batmanlı profesör ve doçent doktorlara tarihi çağrıda bulunuyoruz. Başta Milletvekili Ziver Özdemir’in büyük gayretleri olmak üzere emeği geçen herkese Batman Basını olarak teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra siz değerli akademisyenlerimizde. Buyurun gelin, yıllardır özlemini çektiğiniz kendi memleketinizde hemşerilerinize hizmet edin. Şartlar sizler için uygun hale getirildi. Batman’ın da diğer iller gibi birçok alanda ülkeye kazandırdığı akademisyen, iş insanı, sanatçı gibi yetiştirdiği önemli öz evlatları bulunuyor. Memleket bilinciyle Batman’ın da gelişmesine katkı sunmak için şimdi sıra siz değerli Batmanlı akademisyenlere geldi. Batman, yetiştirdiği öz evlatlarıyla hizmet alma şansını siz değerli akademisyenlerin elini taşın altına koymasıyla oluşacak” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.