Batman’dan Erdoğan amcasına seslendi!

Batman’dan Erdoğan amcasına seslendi!

ABONE OL
22.01.2021 10:53
Batman’dan Erdoğan amcasına seslendi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman’da Nörofibrom (NF1) Hastası 7 yaşındaki Mina Türe, ‘Amca’ diye seslendiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.

Seyithan Çetin (Sonsöz Gazetesi)

Batman’da Beşevler Mahallesi Komando Caddesi Yeşil Mar yanındaki evlerinde ziyaret ettiğimiz 7 yaşındaki Mina, “Amca” diye seslendiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Yüzünün normale dönmesini ve arkadaşlarıyla oyun oynamak istediğini söyleyen Mina Türe, “Arkadaşlarımın yanına gidemiyorum. Yüzümdeki şişliğin gitmesini istiyorum. Erdoğan Amca, bana yardımcı olur musun?” dedi.

NELER YAŞADI?

Batman’da 3 çocuklu Türe ailesinin en küçük çocuğu olan Mina’nın yüzünde 5 yıl önce şişlik oluşmaya başladı. Zamanla büyüyen kitle, ailesini kaygılandırdı. Geçtiğimiz yıl farklı okullarda kantincilik yapan ancak bu yıl işsiz kalan Baba Seyithan Türe, kızını Ankara ve İstanbul’daki hastanelere götürdü. Yapılan tetkiklerde Mina’ya NF1 hastalığı teşhisi kondu.

Tedavisi olmayan hastalık aileyi karamsarlığı sürüklerken, 2020 yılında Amerika’da bu hastalığın ilacı bulundu. Türe Ailesi, 5 milyon TL’ye piyasaya sunulan selumetinib  (2×25 ml) ilacı temin edemediği için ikinci kez hayal kırıklığı yaşadı.

BABA TÜRE: “İMKANIMIZ OLSAYDI…”

“İmkanımız olsaydı asla yardım çağrısı yapmazdık” diyen Mina’nın babası Seyithan Türe ise, “Tek isteğim, kızıma bu ilacın temin edilerek, hastalığın tedavi edilmesi. İlaç temininden sonra kitle, yüzde 80 azalacak. Sonra bir operasyonla o kitle alınacak” dedi. Aileye, 0543 273 47 59 numaralı telefondan ulaşabilir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.