Bursa Karacabey’de altyapı hamlesi

Bursa Karacabey’de altyapı hamlesi

ABONE OL
10.01.2021 13:13
Bursa Karacabey’de altyapı hamlesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’nın Karacabey ilçesinde 226 kilometrelik içme suyu hattının yenilenmesini içeren ve su kalitesini arttırmayı hedefleyen projede çalışma tüm hızıyla sürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Karacabey’de başlattığı ilçenin içme suyu ve iletim hatları baştan aşağıya değiştiriliyor. Kayıp-kaçak oranını azaltmayı ve su kalitesini artırmayı hedefleyen projenin, 600 günde bitirilmesi planlanırken yüzde 16’lık kısmı tamamlandı.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Erdem İşcan ile birlikte çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, iş makinesini kullanarak içme suyu hattı borusunu yuvasına yerleştirdi. Karacabey’de altyapı çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Başkan Aktaş, yaklaşık 5 ay önce yapılan törende 800 günlük çalışmayı 600 günde bitirme sözü verdiklerini hatırlattı.

Altyapı çalışmalarını tamamen bitirecek kanalizasyon ve yağmursuyu ihalesinin gün saydığını belirten Başkan Aktaş, “75-80 milyon liradan daha büyük bir çalışma olacak. Hem Yeniköy hem de Karacabey merkezde arıtma tesisi var. Topladığımız bu kanalizasyon sularını arıtmamız, Karacabey derelerini asla kirletmememiz ve pırıl pırıl suları ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunun için iki ayrı ihale hemen ardından yapılacak. Onların da yaklaşık değerleri 85 milyon lira civarında” dedi. Başkan Aktaş, ayrıca Kültür Merkezi’nin ihalesi için bir ay içerisinde gün verileceğini ve bir yıl içerisinde bitirileceğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.