Bursa’da 1 milyon çocuk sporla buluştu

Bursa’da 1 milyon çocuk sporla buluştu

ABONE OL
21.01.2021 16:27
Bursa’da 1 milyon çocuk sporla buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’nın olimpiyatlara aday sporcu sayısını arttırmak, sporla ilgili geleceği şekillendirmek ve sorunlara ortak akılla çözümler sunmak amacıyla online olarak düzenlenen “Bursa’da spor ve egzersiz Çalıştayı” başladı.

BURSA (İGFA)– Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen “Bursa’da spor ve egzersiz Çalıştayı”na katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni neslin daha sağlıklı ve sporcu olarak yetişmesi noktasında önemli adımlar attıklarını belirterek, son 4 yılda okul sporları etkinlikleriyle 1 milyona yakın çocuğu sporla buluşturduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak, daha sağlıklı ve sporcu bir nesil yetişmesi noktasında önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Aktaş, Türkiye’de genç nüfusu en yoğun şehirlerinden biri olan Bursa’da sporu yaygınlaştırmak, 7’den 70’e herkesin spor aktiviteleriyle ilgilenmesini sağlamak amacıyla tesislerin sayısını artırdıklarını söyledi. Tesislere işlevsellik kazandırma gayretinde olduklarını kaydeden Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyespor’umuz bünyesinde faaliyet gösteren takımlarımızın ulusal ve uluslararası başarıları, sporu tabana yayma ve altyapıyı güçlendirme çalışmalarımızda doğru hamleler yaptığımızın işaretidir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak 120’ye yakın spor tesisini Bursa’ya kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, belediyespor kulübünün bugün 25 spor kompleksinde
21 farklı branşta çalışmalarını gerçekleştirdiğini vurguladı. Aktaş, yüzmeden güreşe, atletizmden tenise, atıcılıktan voleybola, basketboldan karateye kadar birçok branşta 51.706 lisanslı sporcu, 1642 aktif lisanslı sporcu ve 122 milli sporcularının bulunduğunu anlattı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.