Bursalı iş insanları taleplerini online iletti

Bursalı iş insanları taleplerini online iletti

ABONE OL
08.01.2021 15:42
Bursalı iş insanları taleplerini online iletti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da faaliyet gösteren BALKANTÜRKSİAD üyeleri, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’ya 4 maddelik taleplerini iletti.

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), geçmiş dönem İçişleri Bakanı, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Efkan Ala ile online toplantıda buluştu. Üyelerinin pandemi döneminde yaşadıkları sıkıntıları üst mercilere aktarmaya aracılık ettiği video konferansta konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, birçok sektörü olumsuz etkilendiği dönemde üyeleri ile sürekli irtibatta olup bu konularla ilgili çözümler üretmeye çalıştıklarını söyledi. Yerel yöneticiler ve siyasilerle sürekli bir araya geldiklerini de aktaran Tunakan, Vekil Ala’ya 4 maddelik talep listesi iletti.

4 maddelik talep listesi

İş insanlarının rapor olarak da sunduğu talepler arasında; pandemi sürecinde kapanan veya çalışmaları kısıtlanan restoran, kafe ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinin  HES kodu uygulaması ile tekrar faaliyete geçirilmesi ve ateş ölçümü ile müşterilerine servisin başlaması, yurt dışında ticari faaliyetleri bulunan ve sık seyahat etme zorunluluğu olan vatandaşlardan belirli bir gün kalma şartıyla ülkemize girişte talep edilen PCR testinin istenmemesi  gibi konular yer aldı.

“AB FONLARINDAN FAYDALANILMALI”

Taleplerin dışında Efkan Ala ile AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevinden dolayı Balkanlarla olan ilişkilerde iş birliği için yapılabilecekler de konuşuldu. BALKANTÜRKSİAD’ın Balkanlarla Türkiye arasında kültürel, sosyal ve ekonomik ilişkileri geliştirme adına üstlendiği misyondan bahseden Başkan Tunakan, ticari ve sosyal bağları güçlendirecek adımların atılması anlamında Vekil Efkan Ala ile birlikte hareket etmenin önemine değindi.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, BALKANTÜRKSİAD’ın Balkanlarla olan ilişkisini daha da geliştirme adına birlikte hareket etme vurgusu yaptı. Vekil Ala, Avrupa Birliği fonlarının önemli olduğunu, bunlardan faydalanmak için gerekenlerin yapılması gerektiğini kaydetti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.