Denizli’de gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor

Denizli’de gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor

ABONE OL
15.01.2021 16:15
Denizli’de gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkezefendi Belediyesi, belediye personelinden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuracak. Gönüllü personellere AKUT yetkilileri tarafından ilk eğitim verildi.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de Merkezefendi Belediyesi, belediye personelinden oluşan gönüllü arama kurtarma ekibi kuruyor. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda gönüllü personellere AKUT yetkilileri tarafından ilk eğitim verildi.

Eğitime Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başkan yardımcıları, AKUT Denizli Ekibi Lideri Cengizhan Öztürk ve AKUT gönüllüleri ile gönüllü belediye çalışanları katıldı. Doğal afetlerde yapılması ve yapılmaması gerekenlerin, doğal afet öncesinde hangi tedbirlerin alınacağının anlatıldığı eğitim programında Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, eğitimlerin sonunda güçlü bir arama kurtarma ekibinin kurulacağını söyledi.

Olağanüstü her türlü felakete karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, belediyelere büyük sorumluluk düştüğünü söyledi. Doğan, “Yaklaşık bir aydır Denizlimiz küçük şiddetli de olsa depremlerle sarsılıyor, hepimiz yaşıyoruz. İzmir depreminde bizzat gittim. Enkaz bölgesi çok kötüydü. AKUT ekibi orda başarılı bir şekilde çalışıyordu. Oradaki belediyelerin sorumluluğunu gördüm ve bizim de bir şey yapmamız gerektiğini düşündüm. Merkezefendi Belediyesine de yakışan buydu. Orada sadece enkaz kaldırmak değil iletişim, koordinasyon, büro yönetimi çok önemli. Olağanüstü felaket anında bunlar içi çalışacağız. O ekip ruhunu, takım ruhunu oluşturmak, deneyim kazanmak, tatbikatlar artık devam edecek. Biz de her türlü lojistik desteği sağlamaya hazırız” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.