Denizli’ye Bal Ormanı yeşertiliyor

Denizli’ye Bal Ormanı yeşertiliyor

ABONE OL
22.01.2021 12:10
Denizli’ye Bal Ormanı yeşertiliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin arıcılığın gelişmesi ve bal üretiminin artırılması amacıyla hayata geçirdiği “Bal Ormanı Projesi” kapsamında oluşturulacak tıbbi aromatik bitki bahçesi için fidan dikimine başlandı. 46 farklı bitki türünde 156 bin fidan toprakla buluşacak.

DENİZLİ (İGFA) –  Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde kurulan Yahşiler Bal Ormanı Projesi kapsamında oluşturulacak tıbbi aromatik bitki bahçesi için fidan dikimine başlandı. 861 bin 700 metrekare alanda kurulacak bal ormanı için imzalanan protokolün ardından lavanta, yalancı akasya, adaçayı, biberiye, kekik, kuşburnu, leylak, erguvan, hayıt, alıç, çakal eriği, iğde, badem ve ahlat gibi 46 çeşit bitki türü olmak üzere yaklaşık 156 bin fidan toprakla buluşmak üzere hazırlandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kırsal kalkınmaya verdiği destekle örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin arıcılara tahsis edeceği bal ormanı ile kent ekonomisine büyük bir destek daha sağlanacağını söyledi. Bal ormanını çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Zolan, tarım ve hayvancılığa büyük katkı sağlayacak projenin Denizli ve ülke ekonomisine getirilerinin de büyük olacağını belirtti. Başkan Zolan, Bal Ormanı’nın tamamlanmasının ardından bölgenin arıcılara tahsis edileceğini kaydetti. 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.