Dev köprünün çelik hatları Kayseri’den

Dev köprünün çelik hatları Kayseri’den

ABONE OL
13.01.2021 17:35
Dev köprünün çelik hatları Kayseri’den
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnşaatı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün çelik halatları Kayseri’de üretildi. Çelik hatları üreten Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, 1915 Çanakkale Köprüsü paylaşımı ile dikkat çekti.

1915 Çanakkale Köprüsü, ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolu büyük oranda tamamlandı. Avrupa ve Asya kıtaları, Lapseki’den Gelibolu yakasına kadar uzanan kedi yolu ile birbirine bağlanınca, Çanakkale Köprüsü silüeti de iyice belirdi.

Köprünün çelik halatlarını üreten Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 1915 Çanakkale Köprüsünde kılavuz halat olarak holding bünyesindeki şirket olan Erciyes Çelik Halat’ın 30 mm 6*25 çelik özlü halatının kullanıldığını belirten Ertekin, yerli ve milli sanayi vurgusu yaptı.

Daha önce de “Gururluyuz” paylaşımında bulunan Ertekin bu kez de, “Bazı projeler vardır, şanlı bir neslin tarihini taçlandırır. Kedi yolu tamamlanan ve tüm ihtişamı ile ortaya çıkan 1915 Çanakkale Köprüsü inancın zaferidir” ifadelerini kullandı. Ertekin’in bu paylaşımı, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve çok sayıda kişi tarafından da retweetlendi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.