DEVA Partisi Didim’de yapılanıyor

DEVA Partisi Didim’de yapılanıyor

ABONE OL
14.01.2021 11:47
DEVA Partisi Didim’de yapılanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Didim İlçe Kurucu Başkanı Hüseyin Anıl Genç, teşkilatlanma sürecinin startını verdiklerini dile getirdi.

Aydın(İGFA)- DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker’in teklifi ve genel merkezin onayı ile partinin Didim kurucu ilçe başkanı olarak görevlendirildiğini kaydeden Hüseyin Anıl Genç, 24 Aralık’tan itibaren yoğun bir mesai harcayarak, teşkilatlanma çalışmalarına başladıklarını hatırlattı. 

Parti politikalarının ve Didim’e dair kurdukları hayallerin kadın, erkek, genç, yaşlı demeden geniş bir kesim tarafından karşılık bulduğunu görmenin kendilerini daha da heyecanlandırdığını açıklayan Genç, “Gerek sosyal medya üzerinden gerekse doğrudan bize ulaşan çok kıymetli kişilerle tanışma ve fikir paylaşımında bulunma fırsatımız oldu. Didimlilerin  fikir ve düşüncelerine önem veriyor ve görüşmelere hali hazırda hız kesmeden devam ediyoruz. Didim’in geleceğe katkı sunmak isteyen, geleceğimiz adına söyleyecek sözü olan tüm Didimlileri birlikte siyaset yapmak için partimize davet ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Siyasete yeni bir soluk getirmek adına kadın ve gençlere öncelik verdiklerini dile getiren Hüseyin Anıl Genç, “İlçe yönetim kurulunda tüzüğümüzde yer alan yüzde 35 cinsiyet ve yüzde 20 genç kotasına uygun olarak yönetim kurulumuzun omurgasını Didimli kadın ve gençlerden oluşturma gayreti içerisindeyiz.  Didimliler artık siyaset sahasında yeni yüzler görmek, yeni fikirler duymak istiyor. Uzun zamandır aynı siyasi aktörlerin gündemde yer alması, toplumun kronikleşmiş ihtiyaçlarının çözümsüzlüğü, kısır siyasi çekişmelerin uzayıp gitmesi tüm Didim halkı üzerinde bir yorgunluk ve bıkkınlık hissi uyandırdı” diye konuştu.   

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Didim İlçe Başkanı Hüseyin Anıl Genç, yönetim kurulunun oluşturulmasının ardından ilçe başkanlık binasının uygun bir lokasyonda açılacağını sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.