Efeler’in Kitap Kafe’si açıldı

Efeler’in Kitap Kafe’si açıldı

ABONE OL
21.01.2021 10:09
Efeler’in Kitap Kafe’si açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın’ın Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, talimatıyla hayata geçen Kitap Kafe vatandaşların hizmetine sunuldu.

Şahin KANAT (BÜYÜKŞEHİR MEDYA)
Verdiği sözleri yerine getirmeye devam eden Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Kitap Kafe projesini de hayata geçirdi. Pandemi önlemleri alınarak yoğun katılımla açılışı yapılan Kitap Kafe vatandaşların hizmetine sunuldu. Yalnızca Adnan Menderes Mahallesi’nde değil Efeler’in birçok mahallesinde kitap kafe yaparak çocukların eğitim alanında gelişmelerini sağlamak istediklerini aktaran Başkan Atay, “Aynı zamanda kadınlarımızın da el becerilerini artırmalarını sağlayacak ortamları da yaratarak aile bütçelerine katkı yapmaları için gerekli her türlü çalışmayı yapmaya hazırım” dedi.

GÜVENLİ VE SICAK BİR ORTAM YARATTIK

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, kitap kafenin pandemi kısıtlamalarına takılmadığı sürece 09:00 – 02:00 saatleri arasında açık olacağını belirtirken, “Gece saatlerinde çalışmak isteyen öğrencilerimizin güvenliği için personellerimiz evlerine nakillerini sağlayacak.  Gençlerimiz için eğitim ve ders çalışabileceği alan oluşturduk. Kitap arşividen, bilgisayar alanlarına kadar eğitim için gerekli bütün ortamı sağladık. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak içinde gerekli bütün girişimleri yapacağız. Kitap kafelerimize sanatçı, yazar, gibi vatandaşlarımızı getirip kitap okutarak örnek olmasını sağlayacağız. Engelli vatandaşlarımız için de gerekli çalışmaları yaptık. WC, merdiven ve zemin katta bulunan bilgisayarlar ile engelli vatandaşlarımız da rahat ve huzurlu bir şekilde çalışmalarını yapacak” dedi.

Daha çok vatandaşa ulaşmak istediklerini kaydeden Atay, kapalı durumdaki okulların belediyeye verilmesi halinde öğretmenlerin köyde bulunan kadın ve çocuklara ulaşarak eğitim verebileceğini söyleyip, tarlanın dışında da sosyalleşmek isteyen kadınlarımızı buna ihtiyacı olduğunu kaydetti.

SERÇEKÖY KÜLTÜR MERKEZİ ÖRNEĞİ

Serçeköy’deki ilkokulu kültür merkezi haline getirdiklerini hatırlatan Başkan M Fatih Atay, “İnsanlarımız birlikte bir arada olmaktan ve kültür alışverişinde bulunmanın mutluluğunu yaşıyor, kadınlarımızın buna çok ihtiyacı var,  onlar mutlu olursa evin direği olan kadınlarımız sayesinde hiçbir zaman kavga çıkmaz” diye konuştu.

 

1611208808810 – Bayburt Portalı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.