Fethiye Emniyeti’nden hırsızlara geçit yok

Fethiye Emniyeti’nden hırsızlara geçit yok

ABONE OL
13.01.2021 17:00
Fethiye Emniyeti’nden hırsızlara geçit yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’nın Fethiye ilçesi Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri titiz çalışmalar sonucu farklı suçlardan aranan 36 kişiyi gözaltına aldı.

Emrullah GÖK
Muğla’nın Fethiye ilçesinde son bir aylık süreçte toplamda 17 hırsızlık şüphelisi şahıs yakalandı.. Şüphelilerin karıştığı 19 ayrı suçtan evden hırsızlık, 2 ayrı tekne motoru hırsızlığı, 1 işyerinden hırsızlık, 9 ayrı motosiklet hırsızlığı, 1 adet mazgal hırsızlığı, 1 bakır kablo hırsızlığı olayları aydınlatıldı. Ayrıca hırsızlık olaylarında çalınan birçok malzeme yine polis ekiplerinin titiz çalışması sonrası bulunarak sahiplerine teslim edildi.

36 GÖZALTI 

 

Yakalanan 17 hırsızlık şüphelisi şahıs haricinde yine farklı adli mercilerce hırsızlık suçlarından haklarında yakalama kararı bulunan 19 şahıs yakalanarak hakim karşısına çıkarıldı. Yine hırsızlık olaylarında çalınan ve akabinde temin edilerek sahiplerine teslim edilen 9 motosiklet dışında şase ve motor numaraları silinmiş birçok motosikletin otoparklarda kriminal incelemesi sonucu sahiplerine teslim edilmek üzere bekletilmekte olduğu öğrenildi. 

GÜVENLİK KAMERALARI ARTIRILMALI

Yetkililer, Fethiye ilçesinde yaşanan hırsızlık olayının kamera ve herhangi bir güvenlik önlemi bulunmayan yerlerde gerçekleştiğini duyururken, ev ve işyeri çevrelerinde güvenlik kameralarının artırılması gerektiği uyarısında bulundu. Bisiklet, motosiklet ve diğer araçların kilitli ve güvenli alanlarda bulundurulması hatırlatıldı.  
Özellikle binaların giriş ve birinci katında ikamet edenlerin balkon kapılarını ve pencerelerini kapatmalarını ayrıca ikamet etrafında şüpheli şahıslarla karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Acil Çağrı numarasını arayarak bilgi vermeleri gerektiği aktarıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.