Genç tenisçiler Didim’de raket sallıyor

Genç tenisçiler Didim’de raket sallıyor

ABONE OL
26.01.2021 09:44
Genç tenisçiler Didim’de raket sallıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Tenis Federasyonu’nun organizasyonu ile 14 yaş kategorisinde en yetenekli genç tenisçiler kış kupası için Didim’de kıyasıya rekabet içine girdi.

Kemal ETLEÇ  (DİDİM POSTASI)
Didim Belediyesi’nin ev sahipliğinde 29 Ocak’a kadar sürecek 14 Yaş Kış Kupası serisi için açılış Başkan A.Deniz Atabay’ın katılımı ile gerçekleşti.

Açılış gününde Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekli genç tenisçiler Başkan Atabay’a rakip oldu. Başkan Atabay’ın katılımı ile 2 kişiye 8 kişi düzenlenen tenis maçı eğlenceli anlara sahne olurken, Atabay yetenekli gençlere mağlup oldu.

Turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ülkenin birçok yerinde soğuk ve kara kış devam ederken, kendilerinin cıvıl cıvıl bir tenis turnuvası düzenlediğini kaydeden Atabay, “Sporcularımıza teşekkür ediyorum. Ama en önemlisi ailelerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı bu yaşta tenis gibi güzel bir spora yönlendirdikleri için ve buralara getirdikleri için. Tenis kulübüne başta Seyhan bey olmak üzere bütün hocalarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Gerçekten de kısa bir süre içerisinde tenisi Didim’e sevdirdiler. Tabiki en önemlisi Aquasis Otel başta olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan yelken turnuvası, triatlon ve yarı maraton organizasyonlarının salgından sonra devam edeceğini belirten Başkan Atabay, Türkiye’nin birçok ilinden 100 kadar sporcunun katıldığı turnuva için Didim’de üç otelin tam kapasite dolduğunu söylerken, turizmi yıl boyunca genişletme çabasında olduklarını dile getirdi.

Turnuva sonrası Başkan Atabay, yetenekli genç tenisçilere içerisinde Didim Belediyesi’nin hediyelerinin bulunduğu çantaları takdim etti.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.