Kadrolu eşek, Mardin semalarında

Kadrolu eşek, Mardin semalarında

ABONE OL
12.01.2021 16:09
Kadrolu eşek, Mardin semalarında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin’de yaptığı uçurtmalarla gökyüzünü renklendiren uçurtma ustası Zahit Mungan, kentin sembolü haline gelen ve çöp toplama işlerinde kullanılan eşeklerin üç boyutlu uçurtmasını yaparak, gökyüzünü renklendirdi.

Şehmus Edis

Mardin semalarında eşek uçurtmayı görenler ilgiyle izledi. Mardin’de özel kumaştan yaptığı 3 metre boyunda Mardin’in simgesi olan eşeği tarihi Mardin’in evleri üzerinde uçurarak herkesin merakını çeken uçurtma ustası Zahit Mungan, “Belediyenin kadrolu eşekleri bütün çöplerimizi sırtlarında taşıyor. Onlara vefa borcumuz var” dedi. Bazı vatandaşlar zahit Mungan’ın atölyesine giderek, gökyüzünde uçan eşeği yerinde izledi.

Babasının tarihi evini uçurtma atölyesine çevirerek, burada çeşit çeşit uçurtmalar tasarlayan Zahit Mungan, birçok farklı uçurtma yaptığını belirterek, eşeklerin hala yaygın olarak kullanılan tarihi Mardin’in simgesi olan eşekleri uçurtma yaptığını ve gökyüzünde uçurduğunu söyledi. Mardin’e belediye ekipleri çöp toplama işini de ‘kadrolu eşeklerle yaptığını ifade eden Mungan, “Eşekler bu şehrin tarihi simgesidir. Yıllardır. Mardin halkının çöpünü yüklüyor, emek sarf ediyorlar. Onlara olan vefa borcumuzu onların uçurtmasını yaparak gökyüzünde uçurttum. Vatandaşlar da gökyüzünde eşek uçurtmasını görünce bayağı şaşırdı. Bana gelip yaptığım uçurtmadan dolayı teşekkür ediyorlar” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.