KAHEV Batman Kömürcü Köy Okulu’nu boyadı

KAHEV Batman Kömürcü Köy Okulu’nu boyadı

ABONE OL
18.01.2021 12:37
KAHEV Batman Kömürcü Köy Okulu’nu boyadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadın Hekimler Vakfı (KAHEV), Batman’da 11’nci okul boyama etkinliğini, Gercüş ilçesine bağlı Kömürcü Köyü İlkokulu ve Anaokulu’nda gerçekleştirdi.

SEYİTHAN ÇETİN (SONSÖZ GAZETESİ)
Kentin farklı hastanelerinde görev yapan kadın hekimler, okul binalarını önce tadilat etti, sonra renklendirdi. Etkinliğe, KAHEV Başkanı Dr. Demet Başer, Dr. Kevser Gamze Danış, Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç, Dr. Şensu Tufan, Dr. Leyla Sevim, Dr. Şevin Yardımcı Astan, Dr. Melis Şahmaran ve KAHEV Batman Üyeleri katıldı.

KAHEV Batman Başkanı Dr. Demet Başer, ‘KAHEV’le Rengârenk Geleceğe’ projesi kapsamında yerel sanatçı Ahmet Güneştekin’in kendilerine hibe ettiği  boyalar ile Gercüş’teki Kömürcü Köyü Okulu’nun iç ve dışını boyayıp, renklendirmelerini tamamladıkladını dile getirdi.

Pandemi yüzünden yoğun ve stresli çalışma ortamından bir nebze uzaklaşıp moral bulduklarını açıklayan Başer, “Batman’da çalışan kadın doktorlarımız, bursiyerlerimiz, hemşirelerimiz, veri elamanlarımız ve ilaç firmasında çalışan değerli KAHEV destekçisi arkadaşlarımızın katıldığı projede köy muhtarı okulumuzun öğretmeninin de katılımı ve misafirperverliği ile başarılı bir şekilde tamamlandı. Okulumuzda 30 öğrencimize temiz bir okul bırakmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Vakıf olarak, devlet okullarına eğitim merkezleri yapıyoruz, bin 360 öğrencimize burs desteği veriyoruz” dedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.