Kahramanmaraş’ta  6 dernekten ‘DAKUD’ birlikteliği

Kahramanmaraş’ta 6 dernekten ‘DAKUD’ birlikteliği

ABONE OL
20.01.2021 16:11
Kahramanmaraş’ta  6 dernekten ‘DAKUD’ birlikteliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş’ta Elbistan ve Nurhak’ta doğa sporları, dağcılık, havacılık, avcılık ve su sporları alanlarında faaliyet gösteren 6 farklı kulüp ve dernek, güçlerini tek çatı altında birleştirdi. Kısa adı DAKUD olan Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği’nin başkanlığına Dt. Ömer Ünsal üstlendi.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Elbistan Doğa Sporları Offroad Derneği (ELOFF), Şar Dağı Avcılar Balıkçılar ve Doğa Sporları Derneği, Elbistan Dağcılık Kulübü, Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü, Hakan Coşkun Nurhak Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Nurhak Avcılar Atıcılar ve Spor Derneği’nin katılımıyla Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) adı altında yeni bir çatı dernek kurdu.

Bölgede olası afetler sonrasında ilk müdahalenin yerinde ve zamanında yapılabilmesi için yardım çalışmalarının organizasyonunun sağlanmasında aktif şekilde yer alacak çatı kuruluşun kurucu yöneticileri ilk ziyaretini Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’e yaptı. Derneğin kuruluş amacı ve planlamalarıyla ilgili bilgiler veren Kaymakam Demir, DAKUD’un kuruluş amacı itibariyle Elbistan adına önemli bir kazanç olduğuna dikkati çekti. Sivil savunma kapsamında afet anlarındaki ilk müdahalenin önemine değinen Kaymakam Demir, “Kahramanmaraş merkezde AFAD ve kriz anında özel müdahale ekiplerimiz var ama bölgemizdeki şartlardan dolayı ilk müdahale anlamına sivil toplum kuruluşlarına her zaman ihtiyacımız oluyor. Organize bir şekilde çalışmak için tek çatı altında toplanmasında emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) Başkanı Ömer Ünsal ise, AFAD’la gerekli çalışmaları yaparak en kısa sürede ilgili ekipman ve ihtiyaçlara kavuşacaklarını söyledi.  

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.