Kahramanmaraş’ta çiftçinin yeni umudu “Salep”

Kahramanmaraş’ta çiftçinin yeni umudu “Salep”

ABONE OL
17.01.2021 03:01
Kahramanmaraş’ta çiftçinin yeni umudu “Salep”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş’ta Afşin’e bağlı Büyüksevin Mahallesi’nde yetiştirilen salepler ‘Salepcizade’ markasıyla satışa sunuldu.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Genç ve tecrübeli girişimci Alper Gökşen, Afşin’in bereketli topraklarında denemesi yapılan ‘Salepcizade’ adıyla satışına başlanan saleplerin seri üretimine başladı.

50 gramlık özel ambalajlarda  yüzde 100 doğal olarak üretimi yapılan ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan müşteriye ulaşan ürünün tanıtımına başladıklarını duyuran girişimci  Alper Gökşen, Afşin’de üretim yapmak isteyen herkes için bir gelir kapısı olduklarını söyledi. Afşin’de üretilen diğer tarım ürünlerine göre daha az masraf, daha az zaman kaybı ve kaliteli ürün alım garantisinin yanı sıra pazarlaması en kolay ürünlerden birinin salep olduğunu ifade eden Gökşen, “Kaliteli ürün noktasında Afşin’de yaptığımız denemelerde salep, yüzde 100 doğal yolla üretimi yapılmakta ve yine el değmeden üretilerek müşteriye ulaştırılmaktadır” dedi.

“Afşin’in bereketli toprakları ‘Salepcizade’ markasıyla salep ile tanıştı” diyen  Alper Gökşen, yetiştirmesinden üretimine, paketlemesinden pazarlamasına kadar her aşamasında görev alan ekibin salep üretim ve pazarlaması konusunda gerekli eğitimi aldıklarını söyledi. Salep üretiminde üretmek ve satmak isteyen genç girişimciler için çağrıda bulunan  Alper Gökşen, Salepcizade olarak üreten tüm vatandaşların ürünlerini almaya hazır olduklarını kaydetti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.