Kayseri ile Nevşehir arasında Kapadokya gerilimi(ÖZEL HABER)

Kayseri ile Nevşehir arasında Kapadokya gerilimi(ÖZEL HABER)

ABONE OL
08.01.2021 15:42
Kayseri ile Nevşehir arasında Kapadokya gerilimi(ÖZEL HABER)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2020 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda Kapadokya gerilimi yaşandı. ‘Kayseri Kapadokya’nın merkezidir’ diyen Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a tepki gösteren Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, ‘Canımı sıkma, Erciyes’i elinden alırım’ yanıtını verdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın, İstanbul’da Bilal Erdoğan’ın da olduğu bir toplantıda “Kayseri Kapadokya’nın merkezidir” diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a “Memduh Abi canımı sıkma! Eğer bir daha Kapadokya Kayseri’nin merkezi dersen, Erciyes’i elinden alırım!” dediği öne sürüldü.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a yönelik bu sözler Kayseri’de şok etkisi yarattı.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2020 yılını değerlendiren Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Sultanbeyli Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen bir toplantıda “Sultanbeyli Belediye Başkanımız ev sahipliğinde, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımızın da olduğu bir toplantıdayız. Kayseri meselesine gelince, birilerinin toplantı yapması beni ilgilendirmez, birileri atı alana kadar ben Üsküdar’ı geçerim. O toplantıda dedim ki; Memduh Abi canımı sıkma! Eğer bir daha Kapadokya Kayseri’nin merkezi dersen, Erciyes’i elinden alırım dedim. Kayseri Kapadokya’nın merkezi söylemleri oldu. Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’dir. 3 milyon 650 bin turisti alan Nevşehir’dir! Bütün tarihi tabiatların güzelliklerin merkezi Nevşehir’dir. Herkes aklını başına toplayacak! Canımı sıkmasınlar Nevşehir’in adını Kapadokya yaptırırım” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.