Kayseri Kocasinan’dan dönüşüm konutları açıklaması

Kayseri Kocasinan’dan dönüşüm konutları açıklaması

ABONE OL
18.01.2021 12:44
Kayseri Kocasinan’dan dönüşüm konutları açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Yunus Emre Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayradar, Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun ilçe için bir fırsat olduğunu söyledi.

KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eski ve doğal afetlere dayanıksız olan yapıların dönüşüm projeleriyle daha modern yapılara çevrildiğini söyledi. Kentsel dönüşüm ile tarihe geçecek projeleri hayata geçiren Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı haline dönüştürmek için yaz-kış demeden çalıştıklarını vurguladı.

Dönüşümle birlikte ilçe genelinde yeşil alanların arttıracağını ve vatandaşların daha fazla sosyal alana kavuşacağına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun bir fırsat olduğunu kaydederek, “Bu çerçevede hemşehrilerimin rızasını alarak, dönüşümü gerçekleştiriyoruz.  Belediye olarak ilçenin birçok noktasında kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. İlçenin çehresini değiştirerek, sosyal mekanlar oluşturuyoruz. Okul, Kur’an Kursu, cami, pazar yeri, park, oyun ve spor alanları, sosyal merkezler gibi bölgede nelere ihtiyaç duyuluyorsa kentsel dönüşümle birlikte adım adım tamamlanmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Kentsel yenilemenin sosyal odaklı olması gerektiğini her defasında vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak mahallelerimizin her birini ‘Yeni Kocasinan’a hazırlamak ve vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini sunmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz” dedi. Hatırlanacağı gibi, Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında dijital ortamda noter huzurunda hak sahiplerinin evlerinin yeri belli olan kura çekimi yankı uyandırmıştı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.