Kayseri Melikgazi’den enerji tasarrufu mesajı

Kayseri Melikgazi’den enerji tasarrufu mesajı

ABONE OL
11.01.2021 12:12
Kayseri Melikgazi’den enerji tasarrufu mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 11-18 Ocak Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “En ucuz enerji tasarruf edilen enerjidir” dedi.

Enerji tasarrufu ve belediyenin izleyeceği enerji politikası hakkında yol haritasının belirlenmesi için çalışma yapıldığını hatırlatan Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye olarak sosyal tesislerde, hizmet binalarında, kapalı semt pazar yerlerinde enerji tasarruflu LED lambalar kullanıldığını, zaman ayarlı aydınlatma gerçekleştirdiklerini ve enerjisini kendi üreten belediye olarak örnek gösterildiklerini söyledi.

Enerji tasarrufu ile ilgili olarak enerji izleme birimi oluşturduklarını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak başta sosyal tesisler olmak üzere belediye hizmet binası ile kapalı semt pazar yerlerinde güneş enerjisinden elektrik ürettiklerini dile getirirken, “Elektrikli hizmet araçları satın aldık. Melikgazi’de bulunan binalara enerji belgesi alma zorunluluğu getirdik. Bunların hepsi konuya verdiğimiz önemin bir sonucudur. Ayrıca enerji verimliliği konusunda her bireyin kendine düşen görevi yapması gerekiyor. Bireysel olarak da enerji israfından vazgeçmeliyiz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.