Kayseri’de pancar ödeme takvimi belli oldu

Kayseri’de pancar ödeme takvimi belli oldu

ABONE OL
09.01.2021 14:35
Kayseri’de pancar ödeme takvimi belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri Şeker’in 2020/2021 üretim kampanyası sonuçlanırken, ödeme takvimi de belli oldu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay,  Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal fabrikalarında toplam 3.544.000 ton pancar işlendiğini, bunun sonucunda 429.550 ton A kotası, 98.800 ton C kotası olmak üzere toplam 528.350 ton şeker üretildiğini, işlenen pancar ve üretilen şeker olarak geçen seneye göre yüzde 18.7’lik artışla rekor olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Başarıda emeği geçenleri tebrik eden Başkan Akay, “Yönetimimiz, yöneticilerimiz, çiftçilerimiz, çalışanlarımız, nakliyeci esnafı, mevsimlik işçiler ve diğer katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Yüreklerine, ellerine sağlık. Allah sağlıkla tekrarına erdirsin. Bu başarı elde edilirken; çiftçilerimizin alınteri ile ürettiği pancarların tamamı en verimli şekilde değerlendirilmiştir. Pandemi ortamında, zor şartlarda her türlü tedbiri alarak, üretime olumsuz bir etki oluşturmadan elde edilen bu başarı her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, üretimin uzaması ve piyasa şartlarından kaynaklanan sebeplerle pancar bedellerinin ödemesinin 3 Şubat itibariyle yapılacağını dile getirdi.
 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.