Mardin Artuklu’da 7 milyon liralık  yatırım

Mardin Artuklu’da 7 milyon liralık yatırım

ABONE OL
20.01.2021 11:17
Mardin Artuklu’da 7 milyon liralık  yatırım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin’de yaklaşık 9 bin nüfuslu Gökçe Mahallesi’nde Dicle Elektrik tarafından yapılan yatırım çalışmaları sürüyor.

MARDİN (İGFA) – Dicle Elektrik tarafından Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Gökçe mahallesinde bir süre önce başlatılan şebeke yenileme çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 9 bin nüfuslu Gökçe mahallesinde bir ay içerisinde tamamlanması planlanan çalışmalar kapsamında yüksek dayanıklılığa sahip 29 bin 500 metre Alpek Kablo kullanılıyor. 

Mahallede 332 direk üstü sayaç otomasyon panosunun (DÜSOP) montajı yapılırken, mahalleye her biri 50, 100 ve 250 KVA gücünde olan 3 adet ek trafo tesisi de kuruluyor. Bu kapsamda cadde ve sokaklara toplam 807 adet aydınlatma direği dikilerek aydınlatma için de armatür takılacak. 

Toplam yatırım tutarının 7 milyon lirayı bulacağını belirten Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin İl Müdürü Halil Homan, tüketicilere kesintisiz ve kaliteli elektrik vermek için çalışmaları zorlu kış şartlarına rağmen özveriyle sürdürdüklerini söyledi. Homan, bir ay içinde tamamlanacak çalışmalara hizmet kalitesinin artmış olacağını, mahalledeki bütün abonelerinin de  faydalanacağını kaydetti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.