Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden gençliğe özel merkez

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden gençliğe özel merkez

ABONE OL
26.01.2021 18:01
Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden gençliğe özel merkez
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik Merkezi, gençlerin kendilerini geliştirip çeşitli donanımları kazanmaları için eğitim yuvası hizmet veriyor.

MARDİN (İGFA) – Gençlerin ilgi ve talepleri dikkate alınarak çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde, dış politika, yabancı dil, okuryazar, müzik, resim, basın yayın, EBA, bilgisayar gibi eğitim ve kurslar veriliyor.

Aynı zamanda okuma, araştırma, diyalog ve sosyal ilişkilerini geliştirip güçlendirebilmeleri için genç kafe ve kütüphane gençlerin hizmetine sunulurken, şu ana kadar yaklaşık 17 bin genç kayıt yaptırarak aktif olan 25 kurstan faydalanıyor. 

Gençlik Merkezi’nde, lisansa devam eden ya da lisans eğitimini bitiren gençlerin doğru okuma yapabilmeleri, bilimsel araştırma ve yazabilme becerisini kazanmaları için Dış Politika Atölyesi’nde akademik yazım teknikleri eğitimi veril,yor.

Eski Türk edebiyatı hakkında fikir sahibi olmaları için Okuryazar Atölyesi’nde; divan dersi, antoloji, sinefil, gençlikle geniş bakış, şehirler ve izler, kısa film ve belgesel, kitap okumaları, münazara okulu dersleri veriliyor. 

Gençlerin müzikal becerilerini artırılması için açılan Müzik Atölyesi; bağlama, gitar, keman, darbuka, erbane/ bendir dersleri veriliyor. 

Gençlere yabancı dil alanında kendilerini geliştirmek için İngilizce, Rusça ve Almanca derslerinin yanı sıra YKS sınavlarına hazırlanan gençler için geniş kapsamlı eğitim programı işlenmekte. Kitap ve soru bankalar ücretsiz dağıtılırken düzenli olarak deneme sınavları yapılıyor. COVID-19 tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verildiği dönemlerde ise Panik TV Youtube kanalından canlı yayın yapılıyor.

1611662333340 – Bayburt Portalı

1611662333338 – Bayburt Portalı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.