Mardinli karatecilerden tarihi sokaklarda milli takım hazırlığı

Mardinli karatecilerden tarihi sokaklarda milli takım hazırlığı

ABONE OL
14.01.2021 13:46
Mardinli karatecilerden tarihi sokaklarda milli takım hazırlığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin’de milli takım sporcuları olan genç karateciler Enes Ömer Yıldızoğlu (14), Hüseyin Çaça (13) ve Abdullah Can (13), milli takım seçmelerine şehrin tarihi dar sokaklarında antrenman yaparak hazırlanıyor.

Mardin (İGFA)-  Karateciler, çalışmalarını bu süreçte hem evlerinde hem de kısıtlamadan muaf oldukları saatlerde, antrenörleri Murat Kaya eşliğinde, kentin tarihi ve dar sokaklarında günlük antrenman yaparak sürdürüyor.

Uzun süre evde kalmanın vermiş olduğu tembelliği üzerlerinden atmaları için çok basamaklı merdivenlerde de koşu yapan genç karateciler, hız, kuvvet ve dayanıklılığa yönelik antrenmanlarla milli takıma girmek için çalışıyor.

GÜÇ VE HIZ KAZANMALARI İÇİN MERDİVEN KOŞUSU YAPIYORUZ

Mardin Karate İl Temsilcisi Antrenör Murat Kaya, merdivenlerde koşmanın sporculara hız, kuvvet ve dayanaklılık kazandırdığına belirterek, vaka sayılarındaki düşüşün normalleşme ve dolayısıyla müsabakaların yeniden başlaması konusunda kendilerini umutlandırdığını söyledi.

Kaya “Pandemiden dolayı antrenman yapamıyorduk. Çocukların evde oturmalarından dolayı biraz tembellik oluştu ve fırsatı değerlendirmek için Mardin’in dar sokaklarında çocukların kas gelişimini etkileyecek merdiven koşusu yaptırıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah aşının etkisiyle bizde de bir umut doğdu. Şimdi müsabakaların yapılacağı günü bekliyoruz. Önümüzdeki aylarda milli takım seçmelerinin yapılacağını öngörüyoruz. Bu nedenle milli takım seçmelerini kazanmamız için çocuklarımızın şimdiden müsabakalara hazırlanması gerekiyor. Güç ve hız kazanmaları için de onlara merdiven koşusu yaptırıyoruz.” dedi

Milli takıma seçilme umuduyla antrenmanlarını düzenli bir şekilde sürdüren karateci Enes Ömer Yıldızoğlu ise “Hedefim milli takım seçmelerini kazanıp ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Bunun için hocamız nezaretinde canla başla çalışıyoruz. Tarihi Mardin sokaklarında antrenman yapmaya çalışıyor. sokaklar dik ve dar buda antrenmanlarımıza iyi geliyor. Vatandaşlar bizi görünce de şaşırıyor. Ama sonra bize destekte bulunuyorlar. Özellikle küçük yaştaki kardeşlerimiz sürekli bizi izliyor. Yaptıklarımızı da taklit etmeleri hoşumuza da gidiyor. diye konuştu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.