MHP Malatya Milletvekili’nde Battalgazi Belediyesi’ne ziyaret

MHP Malatya Milletvekili’nde Battalgazi Belediyesi’ne ziyaret

ABONE OL
20.01.2021 15:01
MHP Malatya Milletvekili’nde Battalgazi Belediyesi’ne ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti.

MALATYA (İGFA)- MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, partisinin İl Başkanı Mesut Samanlı, Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan ile AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Meclis Üyesi Tarkan Bayram ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret etti. Milletvekili Fendoğlu’na Battalgazi’de hayata geçirilen ve geçirilecek olan yatırımlar hakkında bilgiler veren Başkan Güder, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Battalgazi’nin Malatya için büyük önem arz ettiğini vurgulayan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Başkan Güder’e, Battalgazi için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Battalgazi’de M.Ö 7000 yıl öncesine ait bir kültür mirası Arslantepe Höyüğü’nün hak ettiği değeri görmesi için mücadele ettiklerini kaydeden Milletvekili Fendoğlu, “Bu kültür mirasının UNESCO Dünya kalıcı listesine girmesini sağlamalıyız. Bize ve teşkilatımıza düşen ne varsa Malatyalıların emrinde olduğumu bir kez daha ifade ediyorum. Bu vesileyle yapmış olduğu çalışmalardan dolayı başkanımızı ve ekibini kutluyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise, Cumhur ittifakının Belediye Başkanı olarak yatırım ve projelerine devam ettiklerini kaydetti. “Battalgazi’nin en önemli problemi dar bir makasa sıkışmasıdır” diyen Başkan Güder, “Battalgazi’nin bir an önce açılması lazım. Biliyorsunuz şehirler batıya doğru gelişir ve büyürler. Biz şehrin doğusunu teşkil ediyoruz. İlçemizi geliştirme noktasında imar çalışmalarımızı tamamladık. İlçemizde yeni alt merkezler oluşturuyoruz. 60 km civarında imar yollarımızı açtık. Battalgazi’mizi tercih edilen bir ilçeler arasına koymak için vizyon projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bunların başında Derme Deresi Islah projemiz var. Bu projenin alt yapı çalışmasını 2020 yılı içerisinde bitirdik. 2021 yılı içerisinde de hedefimiz yaklaşık 1 buçuk kilometrelik alanda, peyzaj çalışmasından tutunda diğer çalışmaları tamamlamak için yoğunlaşacağız. Şehit Fevzi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarının startını verdik. Siz de bölgeyi ziyaret ettiniz. Bu çalışmada bizlere her zaman destek oldunuz. Siz de şundan eminsiniz ki; amacımız bölgeyi değiştirip, dönüştürürken insanımızın lehine, faydası olabilecek çalışmalar yapmak. Battalgazi’mizde önemli projelerimizi hayata geçiriyoruz.  Özellikle Battalgazi’mizin için sahil şerit yolu bizim için çok önemli. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu. Başkan Güder, tarihi eserlerin ayağa kaldırılması noktasında da Büyükşehir Belediye Başkanı’na göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.