Muğla seralarında üreticilerle birlikte ‘don’ nöbeti tuttu

Muğla seralarında üreticilerle birlikte ‘don’ nöbeti tuttu

ABONE OL
20.01.2021 15:29
Muğla seralarında üreticilerle birlikte ‘don’ nöbeti tuttu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, havaların soğuk gitmesiyle don nöbetine başlayan üreticileri yalnız bırakmadı. Bölgede üretim yapılan tam 6 serayı gezip üreticilerle birlikte don nöbeti tutan Başkan Öztürk, hem sorunları dinledi, hem de çiftçilere müjde verdi.

Gülyüz YURDAGÜL SIRT

Muğla’da AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, hava sıcaklıklarının düşmesi dolayısıyla seralarda ‘don’ nöbetine başlayan Fethiye’deki üreticileri ziyaret etti. Karaçulha, Çamköy, Cami, Esenköy ve Yakacık mahallelerinde üretim yapılan toplam 6 seraya ziyarette bulunan Öztürk, üreticilerle sohbet etti. Her serada ikramlarla karşılanan Başkan Öztürk, “Çiftçilerimizin zor zamanlarında onlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Sıkıntıların farkındayız. Rusya ile 50 bin tonluk yeni kota konusunda anlaşmaya varılmak üzere. Üreticimiz bizim baş tacımız” diye konuştu.

Başkan Öztürk, sera ziyaretlerinde özellikle domates üreticilerine bir de müjde verdi. Öztürk, Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği binasında yaptığı ve domates ihracatı ile diğer tarım ürünlerindeki sorunların tartışıldığı istişare toplantısına telefonla katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 50 bin ton yeni kotanın bu hafta sonuna kadar yürürlüğe gireceğini duyurmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.  
Yaklaşık 6 saat boyunca üreticilerle birlikte sera sera ‘don’ nöbeti tutan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Onca emek harcadıkları ürünlerinin heba olmaması için kış günlerini seralarda geçiriyorlar. Dönümüne 20 bin TL harcadıkları seralardaki ürünlerini korumak için sabaha kadar uyumadıkları şu günlerde üreticilerimizle birlikte olmak istedik. İlçe yönetiminden arkadaşlarımız ile birlikte çiftçilerimize ulaşıp bir sıcak çaylarını içmek istedik. Onlar da sağ olsunlar, bize seralarının kapılarını açtılar. Tüm çiftçilerimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.