Organlarıyla 3 kişiyi ‘Mesut’ edecek

Organlarıyla 3 kişiyi ‘Mesut’ edecek

ABONE OL
09.01.2021 16:41
Organlarıyla 3 kişiyi ‘Mesut’ edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 11 gün süren yaşam mücadelesi kaybeden Mesut Cerit’in organları ailesi tarafından bağışlandı. Cerit’ten alınan karaciğer ve 2 böbreği Antalya, İzmir ve Denizli’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

29 Aralık’ta evinde rahatsızlanarak Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 56 yaşındaki Mesut Cerit’e yapılan tahlil ve tetkiklerden sonra beyin kanaması geçirdiği tespit edilerek hemen Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırıldı. 11 günlük yaşam savaşını kaybeden Cerit’inbeyin ölümü gerçekleşti. Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi tarafından Mesut Cerit’in ailesiyle organ bağışında bulunması konusunda  görüşüldü. Ailenin onay vermesiyle Aydın ve Denizli’deki ekipler tarafından karaciğer ve 2 böbrek alındı. Alınan organlar Denizli Antalya ve İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk Mesut Cerit’in ailesine baş sağlığı dilerken, organ bağışı konusundaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletip, ” ‘Her Bağış Yeni Bir Hayat’ projesiyle organ bağışı konusundaki duyarlılığımızı ve yaptığımız çalışmalar ortada. Mesut Cerit’in ailesi de organ bağışında bulunarak  örnek bir davranış gösterdi. Bu şekilde duyarlı aileleri görmek, acılarını bir kenara bırakarak başka hayatlara umut olmak adına hepimizi mutlu ediyor. Vatandaşlarımızı organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.