Siirt’te sağlık çalışanlarının yüzde 50’si aşılandı

Siirt’te sağlık çalışanlarının yüzde 50’si aşılandı

ABONE OL
19.01.2021 13:28
Siirt’te sağlık çalışanlarının yüzde 50’si aşılandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında kullanılan Koronavirüs aşısı, sağlık çalışanlarına uygulanıyor. Şimdiye kadar sağlık çalışanlarının neredeyse yarısının aşılandığı kentte, herhangi bir yan etkiye rastlanmadığı açıklandı.

SİİRT (İGFA) – Siirt İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür, kentte görev yapan sağlık çalışanların aşılanmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Ömür, şu ana kadar yüzde 50’nin üzerinde sağlık çalışanına Koronavirüs aşısı yapıldığını söyledi.

Koronavirüs aşılarının üzerinde bulunan karekod ile ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılmasının mümkün olmadığını belirten Ömür, 14 Ocak’ta aşıların geldiğini dile getirdi. Aşılanan sağlık çalışanlarının oranının yüzde 50’nin üzerinde olduğunu vurgulayan Erol Emre Ömür, “Umarım ki yüzde 70’leri bulacağız. Etkin bir bağışıklık olması için toplumun tamamına bu aşıları yapmamız gerekiyor ama yüzde 50’sinden fazlasını yapmamız bile bilimsel olarak yeterli görüşler bildiriliyor. Şu ana kadar aşıladığımız kişilerde yan etki gözükmedi” dedi.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi HSB biriminde görev yapan Leman Uçar adlı sağlık çalışanı, aşı olduğunu ve vatandaşların da korona virüse karşı aşı yaptırması gerektiğini söyledi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.