Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü
  • Bayburt Portalı
  • İGF
  • Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

ABONE OL
08.01.2021 15:42
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelerek şehrinn ekonomisi ve istihdamı için büyük önem arz eden konuları görüştü, şehre dair taleplerini iletti.

Ankara ziyaretleri kapsamında ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşen Başkan Hilmi Bilgin; Sultan şehir Sivas’a kazandırılacak yatırım, teşvik ve projeleri anlatarak bakanlardan destek istedi.

06.01ankara2 – Bayburt Portalı

İlk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Sivas Valisi Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Habib Soluk, Semiha Ekinci, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ve İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşme sağlandı. Sivas başlıklı toplantıda Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere Sivas’a yapılması planlanan projelerle ilgili sunum yaparak destek istedi.

06.01ankara3 – Bayburt Portalı

Daha sonra Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya gelen Başkan Bilgin, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivas Belediyesi arasında imzalanan protokolle Sivas genelinde 70 okulda öğretmenler odasının standartlarının yükseltilerek teçhizatının yenilenmesi için işbirliği protokolü imzalandı.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Belediye Başkanı Bilgin, AK Parti Genel Merkezi’nde Sivas’ın talep ve isteklerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti.
Başkan Bilgin; şehrin ekonomi ve istihdamı için büyük önem arz eden yatırım teşvik uygulamasında ilimizin daha avantajlı hale gelmesi, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapısı, kenevir ekimi yapılacak iller arasına dâhil edilmesi ve Pusat Özen barajından 4 Eylül barajına çekilecek hattın hızlandırılması gibi konular başta olmak üzere şehre değer katacak birçok proje için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan destek istedi.

06.01ankara5 – Bayburt Portalı

Sivaslılara selam ve saygılarını ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas’tan gelen taleplerin geri çevrilmeyeceğini belirterek, “İktidarımız boyunca Sivas’a verdiğimiz hizmetler ortada…. Bundan sonra da bu hizmetleri kat ve kat devam ettireceğiz” dedi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.