Uludağ’da yavru köpekler donmaktan kurtarıldı

Uludağ’da yavru köpekler donmaktan kurtarıldı

ABONE OL
15.01.2021 13:55
Uludağ’da yavru köpekler donmaktan kurtarıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, yoğun kar yağışının yaşandığı Uludağ’da donmak üzere olan 6 yavru köpeğin hayatını kurtardı.

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi ekipleri, yoğun kar yağışının yaşandığı Uludağ’da yiyecek bulmakta 6 yavru köpeğin hayatını kurtarırken, sahipsiz köpekleri de kuru ve yaş mamalar ile besledi.

Ekipler, kar dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanları beslerken, bölgede soğuktan donmak üzere olan 6 yavru köpeğin de hayatını kurtardı. Kış dönemindeki zorlu hava şartlarında hayatlarını sürdüremeyecek olan yavru köpekleri ve annelerini alan ekipler, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürdü.

Yavru köpekler kış aylarını barınakta geçirecek ve havaların güzelleşmesinin ardından tekrar doğal hayatlarına geri bırakılacak. Ekipler ayrıca, araba çarpması sonucu bacağından yaralanan bir köpeği de uyuşturucu iğne kullanarak yakaladı. Yaralı köpeğe serum takarak sedyeye alan ekipler, can dostu tedavi etmek için Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürdü.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kar dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan köpekleri de elleriyle besledi.Oteller bölgesine kadar çıkan ve yol üzerinde Osmangazi Belediyesi tarafından yerleştirilen beş farklı noktadaki beslenme odaklarına kuru mama bırakan ekipler, yol boyunca gördükleri köpekleri de besledi.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Kadir Özdemir, yaz döneminde piknik yapmaya gelen vatandaşların verdiği yiyeceklerle karınları doyan sahipsiz köpeklerin kış aylarında kar yağışı ile birlikte yiyecek bulmakta zorlandığını belirterek, “Bölgedeki köpeklerin aç kalmamaları için düzenli olarak besleme çalışması gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yol boyunca yer alan beslenme odaklarımıza da kuru mama bırakıyoruz. Kış döneminde hayata kalmakta zorlanan yavru ve hasta köpekleri de Sahipsiz Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürerek bakıma alıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.