YouTube Müzik beklenen özelliğe kavuşuyor

YouTube Müzik beklenen özelliğe kavuşuyor

ABONE OL
08.01.2021 15:44
YouTube Müzik beklenen özelliğe kavuşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2018 yılında piyasaya sunulması ile birlikte dijital müzik sektöründe rekabeti artıran YouTube Müzik, iki yıl içerisinde başarılı bir ivme yakalayarak yükselişini sürdürüyor.

Özellikle ücretlendirme tarifesi ve YouTube Premium gibi avantajlı paketler ile kullanıcıya sunuluyor oluşu, YouTube Müzik’in arkasındaki en temel başarı olarak görülüyor. En yakın rakibi Spotify’a karşı tehtit oluşturmaya devam eden müzik uygulaması, Android tarafında gerçekleşecek arka plan değişikliği ile gündeme geldi.

TEMASI DAHA TUTARLI

Diğer Google uygulamalarının aksine YouTube Müzik, karanlık bir tema ile yayın hayatına başladı ve açık renk seçeneği mevcut değildi. Ancak, YouTube Müzik’in gece görünümünde, açık gri olan kısımlar mevcuttu. Mini oynatıcı ve uygulama çubuğunda yer alan açık gri renkler, artık tüm temayla uyumlu hale geliyor.

Android durum çubuğunun da siyah renge bürünmesi ile birlikte tüm temanın karanlık moda geçmesi birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanacağa benziyor. Oldukça birleşik ve tutarlı bir deneyim sağlayan bu küçük ayarlama, göze hitap eden bir kullanım deneyimi vaat ediyor. Reddit’te fark edilen bu değişiklik, yapılan güncellemeden birkaç gün sonra gerçekleşti. Ayrıca yenilenen görünüm, web istemcisi için de mevcut halde kullanıcılara sunuldu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.