Çin virüsü mü? ABD virüsü mü?

Yayınlama: 11.04.2020
A+
A-

Mâlum bir süredir Trump Covid- 19 virüsü için, Çin Virüsü ifadesini kullanmıştı. Bu durumdan rahatsız olan Çin Devleti ise Trump’a karşılık vermekte gecikmedi. Çin ise virüsün ABD ordusu tarafından 2019 Ekim ayında Wuhan’da yapılan askeri olimpiyatlarda enfekte edildiğini iddia ediyor.
Gerçekten ne oldu sorusu hala gündemde. ABD medyasını bu olayla ilgili taradığımızda çok ilginç sonuçlarla karşılaşıyoruz.
Yazıyı bitirdiğimde şahsi kanaatlerimi ifade etmiş olacağım. Yazıyla ilgili kaynak haber kanalını yazının sonuna ekledim.

Ancak olayı irdelediğimizde hiç de hoş olmayan bir olayla karşılaşıyoruz. Olayı kısaca şöyle izah edelim;
2012 yılında Çin’in “Bin Yetenek” isimli bir projesi vardı. Proje Fen ve Tıp bilimleri ağırlıklıdır. Bu projeye Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Charles Lieber katılır. Fakat projeye katıldığından Harvard Üniversitesi ve ABD hükümetinin haberi yoktur. Prof. Dr. Lieber yıllık 150 bin dolar kişisel harcama parası ve artı aylık 50 bin dolar maaş almak üzere anlaşmıştır. Ancak aynı zamanda Prof. Dr. Lieber ABD’de Savunma Bakanlığı Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde baş araştırmacı olarak görev yapmaktadır.

“Nano elektronik sensörü dokuya enjekte etme, virüse enjekte etme (süper ajan), bakteriye enjekte etme (antibakteriyofaj) gibi konularda çalışmalardır. Başkan Obama bu çalışmalardan rahatsız olur ve bu projeleri 2016 yılının Haziranında durdurur. Fakat ne hikmettir ki 2017 ocak ayında ise Trump projeyi tekrar başlatır. Yani bu olaydan sorumlu olan kişi Trump olarak görünüyor.
Trump’ın bu açığını önümüzdeki seçimlerde göreceğiz. Konumuza dönersek.
Bu meşhur Profesör ABD hükümetinin gizli servislerince takip edilir.
FBI konu üzerinde çalışmakta ve Prof. Lieber’den şüphe etmektedir. 2018 yılında Prof. Dr. Lieber’e ajanlık yapmak, biyolojik ve teknolijik bilgileri Çin hükümetine satmak suçlaması ile ilgili dava açılır. İlk önce “Bin Yetenek” projesine katılmadım dese de, 2012 yılında WUHAN TEKNOLOJI UNIVERSITESI ile anlaştığı ve 10 milyon dolar aldığı mail ve banka hesaplarından anlaşılır ve tutuklanır. Profesör, 6 yıldır Sars virüsü üzerinde çalışmıştır. Bu virüsün RNA zincirini yeniden koordine edecek bir çalışma yapmıştır. Böylece Gen yapısı ile oynamış sonuçta ise Covid-19 ortaya çıkmıştır. Evet Corona ailesinden SARS’tan doğma Covid-19 virüsü böylece üretilmiştir.

İşin ilginç tarafı ise bu virüsü bu Profesör ve ekibi bilerek mi Wuhan’da insanlara enfekte ettiler?..
Bana kalırsa başlangıçta ABD, Çin’e ders vermek için bunu kullandı. Çin’de buna karşılık verdi.
Ama işin ilginç tarafı, FBI tarafından tutuklanan dahi Profesör kefaletle nasıl serbest bırakılıyor?
Evet burada yeni bir global düzen kuruluyor.
Bu virüsü kullanarak bu yeni yapı önce ABD eliyle Çin’i vurdu. Sonra Çin ile bütün dünyayı vurdu.
Gelinen noktada eğer ispatlanırsa hem Çin hem de ABD insanlık suçu işlemişlerdir.
Meselenin çözülmesi için bu Profesörün mutlaka Lahey’de yargılanması gerekiyor.
Rabbim Devlet ve Milletimizi korusun inşallah.(S.Z)

Haberin resmi içeriği için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://apps.npr.org/documents/document.html?id=6682460-Lieber-Affidavit-Harvard-Professor&fbclid=IwAR1jby7FjJddAksuccBorOGTz9eXgbmxFSIJqP5MpExfWp6tZu5kxG3x3Tc

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.