Fırat Operasyonu ve Katil ABD

Günlerdir bir şeyin altını çiziyorum. ABD bizim stratejik müttefikimiz değil, bu bölgede bizi yok etmeye çalışan, stratejik düşmanımızdır. İşte detaylar…

Yayınlama: 23.12.2016
A+
A-

TSK’nin çok kararlı bir şekilde Suriye’de kara hareketi yapması, ABD’yi oldukça tedirgin etmiş durumda. ABD, Kuzey Irak’ta ki gücünü Suriye’de de yakalamak istiyor. Fakat çok geç kaldılar. Özellikle Türkiye’nin son aylardaki doğru adımları ABD’yi çokça etkiledi.
Günlerdir bir şeyin altını çiziyorum. ABD, PYD’ye ve bununla birlikte YPG’ye ağır silâh yardımı yapıyor.
Sürekli nakliye uçakları ile bu teröristlere silâh gönderiyor. Amaçları Akdeniz’e bir koridor açıp bu yolu PYD üzerinden kontrol etmek.
Onun için TSK’nin EL Bâb operasyonunu DAEŞ’i destekleyerek engellemek istiyor.
ABD bizim stratejik müttefikimiz değil, bu bölgede bizi yok etmeye çalışan, stratejik düşmanımızdır.

Yapılması Gerekenler
1- ABD’ye ait üslerin kapatılabileceği artık devlet diliyle açıklanmalıdır.
İncirlik’ten kalkan ABD uçaklarının terörist örgütlerine lojistik sağlamaları kabul edilemez.
Öncelikle İncirliğin Rakka operasyonu bitene kadar kapatılması gerekiyor. Yoksa çok vatan evladı şehit olacaktır.
2- Rusya, İran ve Suriye hükümetleriyle beraber bu sorunu çözmemiz gerektiğini uzun bir süredir yazıyorum. Gelinen bu nokta oldukça sevindiricidir.
3- Türkiye’nin özellikle , Iran ve Suudi Arabistan’ı barıştırması gerekiyor. Bu iki devlet Yemen’de savaşıyor. Eğer biz, İran ve Suudi Arabistan’i Yemen’de uzlaştırabilirsek bölgede beklenenden önce bir barış gelecektir.
4- Rus Büyükelçisi, ABD bilgisi dahilinde öldüğü o kadar açık ki, Rusya ABD’ye misilleme yapacağını diplomatik bir dille ifade edince, ABD kendi diplomatlarının korunma tedbirlerini artırın talimatları vermek zorunda kaldı. Bundan dolayı elimizdeki her türlü bu olayla ilgili belgeyi Rusya ile paylaşmamız lazım.
5- Özellikle maşa olan paralel yapıya, Rusya tarafından çok büyük operasyonlar yapılacağı çok aşikardır.
Muhtemelen en büyük darbe Kırgızistan’da vurulacak. Böylece uzun süredir pek çok devletteki paralel yapıların bitirilmesi için, yaptığımız çalışmalara Rusya’yı ortak ederek, Rusya’ ya bilgi akışı sağlanmalıdır.
6- ABD teorisyenleri tam anlamıyla saşkın durumda. Ellerinden gelen tek şey, terörist örgütler kanalıyla bize saldırmalarıdır. Dolayısıyla Suriye’de bulunan askerlerimize daha büyük operasyonlar yapacaklar. Özellikle dikkatimizi bu bölgeye çekip diğer bölgelerde askeri birliklerimize saldıracaklar. Sadece şu kadarını ifade edeyim. Özellikle ABD üslerinin olduğu her vatan toprağımız büyük risk altındadır.
Bu yüzden bu noktalardan bizlere büyük saldırılar planlıyorlar. Muhtemel bir Hatay buna örnektir. Kisecik, Suriye’nin izlemeye alındığı bir Amerikan üssü” haline geldi. Uzun yıllardır faaliyette olan Kisecik’teki NATO radar tesisinden, ABD’ye Suriye’yi izleme izni vermesi bu bölgede bizim bütün hareketlerimizi izleyip kontrol etme fırsatı verdi. Burası Noto üssü iken ABD üssü hâline getirildi.
Bu yüzden bu ABD üssünün de acilen kapanması gerekiyor.
Cenabı Hak vatan ve milletimizi korusun inşallah.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.