Bayburt Üniversitesinde En Hüzünlü Saygı Duruşu

Bayburt Üniversitesinde En Hüzünlü Saygı Duruşu
Yayınlama: 15.05.2014
A+
A-

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası, tüm yurtta olduğu gibi Bayburt Üniversitesini de yasa boğdu. Bu büyük felakete hassasiyetleri ve duyarlılıkları ile ortak olmak isteyen öğrencilerimiz rektör coşkunun öncülüğünde saat 09:00’da 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden Ezgi Başboğa ve arkadaşlarının organize ettiği etkinliğe tüm fakültelerden öğrenciler katıldı.  Saygı duruşu sonrası düşüncelerini dile getiren Başboğa; “Çok büyük bir acı, onların acılarını belki buradan paylaşmak çok zor ama bizimde içimiz yandı, bir şekilde yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Acılar sadece yaşandığı yerde kalmasın tüm ülkede paylaşılsın istedik.” diye konuştu.

Saygı duruşu sonrası öğrencileri bu duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Rektör Coşkun; Bayburt Üniversitesinde ilk defa böyle bir duyarlılık sergilendiğini ifade etti. Emeği geçenlere ve tüm öğrencilere teşekkür eden Coşkun;  ayrıca soma için derin üzüntü duyduklarını ifade ederek, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, geride kalanlara sabır ve başsağlığı dileyerek konuşmasını noktaladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.