Bayburt Portalı

Güncel Hukuk Konuları Üzerine Söyleşi

Bayburt Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Bilim Kültür Haftası ve Mezuniyet Programı kapsamında Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan tarafından “Güncel Hukuk Konuları Üzerine” söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşiden önce bir konuşma yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan’ın yaklaşık 40 yıldır yargıda hizmet ettiğine dikkat çekerek “Kendisi özellikle gençlerle ilgili şimdiye kadar karşılaşılan problemlerle ilgili bizim hayata hazırlanmamız açısından ufkumuzu açacak bir söyleşi yapacaklar. Davetimize iştirak ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah çok şeyler öğreneceğiz.” dedi.

Söyleşide Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan, uyuşturucu, cinsel istismarlar, toplantı ve gösteri yürüyüşü, özel hayatın gizliliği noktasında bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Bayburt Üniversitesinde Güncel Hukuk Konuları Üzerine Söyleşi Güncel Hukuk Konuları Üzerine Söyleşi Bayburt niversitesinde G ncel Hukuk Konular zerine S yle i 300x200Ceza genel kurulunda tartışılan olaylardan örneklerle söyleşisini somutlaştıran İlhan, gençlere kendilerini yasal olmayan durumlara itecek davranışlardan uzak durmaları gerektiği noktasında tavsiyelerde bulundu.

Söyleşiye ev sahibi olarak Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un yanı sıra Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Halil Kurt, Adalet Komisyonu Başkan Vekili Yusuf Efe, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Bayburt Adliyesi cumhuriyet savcıları ve hâkimleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ