Güncel Hukuk Konuları Üzerine Söyleşi

Güncel Hukuk Konuları Üzerine Söyleşi
Yayınlama: 07.05.2016
A+
A-

Bayburt Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Bilim Kültür Haftası ve Mezuniyet Programı kapsamında Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan tarafından “Güncel Hukuk Konuları Üzerine” söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşiden önce bir konuşma yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan’ın yaklaşık 40 yıldır yargıda hizmet ettiğine dikkat çekerek “Kendisi özellikle gençlerle ilgili şimdiye kadar karşılaşılan problemlerle ilgili bizim hayata hazırlanmamız açısından ufkumuzu açacak bir söyleşi yapacaklar. Davetimize iştirak ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah çok şeyler öğreneceğiz.” dedi.

Söyleşide Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan, uyuşturucu, cinsel istismarlar, toplantı ve gösteri yürüyüşü, özel hayatın gizliliği noktasında bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Ceza genel kurulunda tartışılan olaylardan örneklerle söyleşisini somutlaştıran İlhan, gençlere kendilerini yasal olmayan durumlara itecek davranışlardan uzak durmaları gerektiği noktasında tavsiyelerde bulundu.

Söyleşiye ev sahibi olarak Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un yanı sıra Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Halil Kurt, Adalet Komisyonu Başkan Vekili Yusuf Efe, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Bayburt Adliyesi cumhuriyet savcıları ve hâkimleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.