Bayburt Portalı

KUDAKA 68.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Yapıldı

Reklam
KUDAKA 68.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Yapıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 68. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzincan’da gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın açılış konuşmasının ardından toplantıya geçildi. Toplantıda Ajans Genel Sekreteri Dr. Mehmet Ali ÇAKAL yaptığı sunum ile Ajansın mevcut çalışmaları hakkında Yönetim Kurulu üyelerini bilgilendirdi.

KUDAKA 68.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Yapıldı KUDAKA 68.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Yapıldı kudaka1 300x154Toplantıda;

Genel Sekreterliğin hazırlayarak Yönetim Kuruluna sunmuş olduğu Ajans 2016 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi ile Kalkınma Ajansları Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 90. Maddesi gereğince Genel Sekreterlik tarafından hazırlanan 2015 yılının ilk altı ayını kapsayacak birim faaliyetlerinin yer aldığı 2015 Yılı Birim Faaliyet Ara Raporu görüşülerek onaylandı.

5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkındaki Kanunun 5. Maddesi hükmü gereğince, Erzurum-Erzincan-Bayburt illerinden oluşan TRA1 Düzey 2 Bölgesinin turizm potansiyellerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, pazarlanması ve bölgenin önemli bir turistik destinasyon haline gelmesi faaliyetleri kapsamında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) ile Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) ortaklığı ve THY A.O. sponsorluğunda, EKIN- ITE Group tarafından organize edilen 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan ‘EMITT 2016 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına’ katılım sağlanmasına karar verildi.

Kalkınma Ajanslarının sağlayabileceği mali destek türlerinden olan Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Ajansa başvurusu yapılan projeler değerlendirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ