Çeyrek Asırlık Öykü İçin Heyecanlı Bekleyiş

Çeyrek Asırlık Öykü İçin Heyecanlı Bekleyiş
Yayınlama: 30.12.2014
A+
A-

Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği tarafından organize edilecek olan 25 nci yıl sanat etkinliği için program detayları netleşmeye başladı.

Hazırlıkların yoğun bir tempoda özveriyle yürütüldüğünü belirten Dernek Başkanı Ülkü Koçan, programın önemine de değinerek şu ifadelere yer verdi.”25 yıllık süreç içerisinde canlı tanıların katılımları ile dolu dolu bir program çalışması içerisindeyiz. Dönem Başbakan Yardımcılarımızdan Sayın Mahmut Oltan Sungurlu, dönem İçişleri Bakanlarımızdan Ülkü Gökalp Güney, dönem milletvekillerimizden Şaban Kardeş, dönem valiler adına Ali Haydar Öner, dönem Belediye Başkanları adına ilk Vilayet Belediyesi Başkanımız Muammer Daştan’ın konuk olarak programlarda yer almaları konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca dönem belediye başkanlarımızı da onure etmek ve belge takdimlerini gerçekleştirmek üzere programımıza davet edeceğiz. Son 25 yıllık sürecin Bayburt’a yansımalarını objektif sanatçı gözüyle yorumladığımız bir etkinlik olacak.

25. YILA ÖZEL SANATÇI ÖDÜLLERİ

Bayburtlu çok değerli iki sanatçımızı onure etmek adına bulundukları alanlardaki başarıları… Memleket üzerine çalışmaları ve bunun yansımaları adına resim alanında sayın Salih Cengiz, fotoğraf dalında değerli fotoğraf sanatçımız sayın Feridun Hacıhasanzade’ye 25 nci yıl özel sanatçı ödülü takdim edilecek.

O SES TÜRKİYE ALPEREN KILIÇ BAYBURT TA

Bayburt un genç yetenekli pop müziği sanatçılarından o ses Türkiye de Bayburt’u gururla temsil eden Alperen Kılıç solo konser etkinliği de ayrıca programımız içerisinde yer alacaktır. Genç sanatçımızın solo performansında Bayburt halkı ile buluşarak eğlenceli bir konser performansı sergileyecektir.

ÜNLÜ TEZHİP SANATÇISI ESERLERİ İLE BAYBURT TA

Türkiye’nin kendi alanında önde gelen isimlerinden öğretim üyesi Sayın Sadrettin Ertürk İslam Eserleri Sanatları Sergisi Bayburt’ta sanatseverlerle buluşacak. Sanatçı bu etkinliğimize 25 eser ile katılacaklardır. Yaklaşık 5 gün açık olan sergi sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Bu programın oluşumunda başta Bayburt Valiliğimize ve Bayburt Belediye Başkanlığımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, iş adamlarımıza destek taleplerimiz olacaktır. Son 25 yılın görsel performansını Bayburt Halkı ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz…”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.