Bayburt’tan Afrin’e coşkuyla uğurlandılar

Yayınlama: 17.02.2018
A+
A-

Zeytin dalı harekatına katılacak olan askerlerimiz ve zırhlı araçlar Bayburt’tan Gözyaşları, Dualar ve tekbirlerle uğurlandı.

Afrin’e gidecek olan askeri birliği binlerce vatandaş uğurladı. Askeri birliği uğurlamaya gelen vatandaşlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Dualar ve Tekbirlerle uğurlanan askeri birliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterirken uğurlama alanına trafik sıkışıklığından dolayı yüzlerce vatandaş ulaşamadı.

Asker uğurlamasında Şehitler ölmez vatan bölünmez, Vatan sana canım feda, En büyük asker bizim asker sloganları atıldı, dualar edildi, tekbirler getirildi.

Askerlerin uğurlanmasının ardından Basın Mensuplarına açıklama yapan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Bayburt’ta da bir askeri birliğin bölgede görevlendirildiğini belirterek “Bugün vatandaşlarımızın yoğun teveccühüyle ekipleri uğurladık. Dualarımızla uğurladık. İnşallah vazifelerinin başına gidecekler ve bütün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları gibi, kahraman Mehmetçik’imiz gibi onlar da vazifelerini inşallah yerine getirecekler.” dedi.

Bayburt Valisi Pehlivan, Bayburtluların yoğun katılımla askerleri uğurlamasından büyük memnuniyet duyduğunu da ifade ederek, “Bu uğurlamayı duyduktan itibaren Türk bayraklarını alarak hem duaları hem de başarı temennileri, muvaffakiyet temennileriyle hep beraber askerlerimizi uğurladık. Biz tarih boyunca bu mücadeleleri vermiş, bu coğrafyada dimdik ayakta durmayı başarmış bir milletiz. İnşallah Mehmetçik’imizin bu başarılarına yeni başarılar katılacaktır. Hem ülkemizin hem de bölgemizin huzurunun sağlanması için ellerinden geleni yapıyorlar, yapacaklardır.” diye konuştu.

Asker uğurlamasına 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Siyasi parti temsilcileri, asker aileleri ve ve Türk bayraklarıyla kışla önüne akın eden binlerce vatandaş katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.